UA / RU
Підтримати ZN.ua

Істребін: Кабмін розробляє критерії епідситуації, яких сам же не дотримується

Аналітик наводить як приклад показники в Черкаській області.

Міністерство охорони здоров'я України щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19 і публікує їх на відомчому сайті.

На думку системного аналітика та автора ZN.UA Євгена Істребіна, Черкаська область повинна бути віднесена до "червоній" зоні карантину. Про це він пише на сторінці в Facebook

"Гей, МОЗ, у вас Черкаська область повинна бути червоною. Три дні поспіль перевищені два показники. Позитивність тестування вище 20%, і кількість госпіталізацій на 100 тис населення за останні 7 днів вище 60.

Ви там визначитеся, чи ви будете рішення Кабміну виконувати, або Шмигаль йде в пень, бо Степанов поклав болт", написав аналітик на сторінці в соцмережі.

"Червоний" рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС за ініціативою міністра охорони здоров'я протягом 48 годин.

На підставі необхідного числа ознак, держкомісія раз в сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки "жовтий", "оранжевий" або "червоний".

Читайте також: Аналітики попередили про наслідки обмежень для транспорту та дитсадків у Києві

Проте в МОЗ вважають, що підстав для введення жорсткого карантину в Черкаській області поки немає, тим часом коронавірус продовжує забирати життя українців.

Істребін публікує на своїй сторінці статистику по Черкаській області. Очевидно, що цифри в наведеній таблиці зашкалюють за нормальні показники.

Таблиця з facebook.com/evgeny.istrebin

"Окремо хочу відзначити, що це вже другий раз, коли Черкаська область вилазить в норми червоної зони. Минулого разу її віднесли до червоної зони.

Далі на підході Дніпропетровська і Харківська області, але це питання часу.

А взагалі, це просто треш, Кабмін розробляє критерії, які сам же не дотримується. Це на голову не налазить", зазначив аналітик.

Скріншот з facebook.com/evgeny.istrebin

Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов 6 квітня заявив про поліпшення ситуації з поширенням коронавірусу в Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях. За його словами, незабаром ці області почнуть виходити з "червоної" зони.

Він нагадав, що ще місяць тому в вищезазначених регіонах спостерігалася критична ситуація. Станом на 1 березня заповненість ліжок з киснем в Івано-Франківській області становила 82%, сьогодні - 37%.

Зараз в "червоній зоні" знаходиться Київ і десяти областей; в "помаранчевій зоні" ще 13 регіонів. На сьогодні в "жовтій зоні" залишається тільки одна область - Херсонська. Регіонів "зеленої зони" в Україні немає.

Також катастрофічною захворюваністю для України в третю хвилю епідемії коронавірусу стане 35-40 тисяч нових випадків на добу, вважає глава парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Глава комітету нагадав про те, що за рік епідемії планка підіймалася кілька разів: якщо на початку загрозою системі охорони здоров'я були присутні п'ять тисяч хворих на добу, то пізніше - понад 20 тисяч.

При цьому в Україні до кінця цього року планують надати можливість для вакцинації 70% дорослого населення, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на пресбрифінгу в Києві.

Степанов підкреслив, що потужності медичної системи дозволяють провести таку кількість вакцинацій.

Варто відзначити, що аналітики та інфекціоністи, на відміну від пана міністра, не бачать поліпшення ситуації, і переконані, що вводити загальнонаціональний локдаун потрібно було ще "вчора", а зволікання загрожують колапсом медичної системи.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведерникової "Посібники пандемії. За мить до цунамі". Про те, чому не вистачає місць у лікарнях і куди поділися лікарі - в статті Алли Котляр "Лікарні. Червона зона" у ZN.UA.