UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Історії з окупованого Криму": у Загребі відкрилася виставка про російські репресії

Після повернення вона буде експонована в низці українських міст.

© ZMINA
© ZMINA
© ZMINA
© ZMINA
© ZMINA

У місті Загреб, що у Хорватії, в рамках саміту Кримської платформи розпочалася виставка про репресії росіян в Криму, яка називається "Історії з окупованого Криму". Там представлені роботу трьох українських репортерів, який висвітлювали тему порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові з 2014 по 2019 роки - Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова й Альони Савчук. Про це пише Центр прав людини ZMINA

Серед усього іншого автори фото документували й життя сімей політв'язнів, за що згодом отримали заборону на в'їзд на півострів та у Росію - від 10 до 35 років.  

Пресслужба центру ZMINA інформує, що від початку анексії Криму Росією окупанти почали переслідування кримських татар і місцевих активістів за їхні проукраїнські погляди. З політичних мотивів зараз арештовано вже понад 150 осіб, більшість із них – кримські татари, викрадено 43 українських активісти, з них 11 осіб вважаються зниклими безвісти, а один чоловік залишається під вартою. Наразі репресії щодо кримських татар тривають.

"Ми намагаємося зосередити увагу на політв’язнях та їхніх сім’ях, повернути їхні прізвища в заголовки, оскільки з ними з кожним днем повномасштабної війни слабне наш “зв’язок”: вони не лише арештовані та засуджені за вигадані злочини за сфальсифікованими справами, але й етаповані до колоній материкової Росії, - розповіла одна з авторів світлин Аліна Смутко. - А це робить їхні шанси на звільнення в межах деокупації Криму мінімальними. Так само й слабнуть шанси на обміни політв’язнями, які сторони практикували до лютого цього року". 

Фотожурналіста наголошує на тому, що в Криму через свою позицію було затримано й багато громадянських журналістів. Зокрема не варто забувати про ув’язнення 14 працівників ЗМІ, а саме журналіста проєкту "Крим. Реалії" Радіо Свобода Владислава Єсипенка, а також громадянських журналістів Сервера Мустафаєва, Ремзі Бекірова, Ірину Данілович, Вілена Терем’янова та інших

Читайте також: Зеленський: Прихід українського прапора до Криму — це прихід на півострів Євросоюзу

Нагадаємо, очільник ГУР МО Кирило Буданов вважає, що Україна звільнить Крим до кінця весни 2023 року, що стане першим етапом завершення війни. Він також попередив, що взимку бойові дії можуть стихнути, але згодом вони відновляться.