UA / RU
Підтримати ZN.ua

ІПСО Кремля щодо Соледару: Stopfake розкрив деталі російської інформаційної операції

У вересні створили фейкову сторінку залученої до боїв у місті 46 бригади ДШВ ЗСУ,  щоб поширити  необхідний потрібний російській стороні контент у потрібний час.  

За даними українського проєкту для перевірки фактів Stopfake.org, противник просто зараз застосовує інформаційно-психологічною спеціальною операцією (ІПСО) щодо нібито відступу ЗСУ з Соледару. Нині там справді точаться важкі бої, але інформацію про захоплення міста підтверджують не лише вищезгадані експерти, але й самі військові.

Особливого резонансу набули дані про ситуацію в місті на Донбасі від американського каналу CNN, який днями повідомляв з посиланням на бійця 46 бригади, про маніпуляції щодо якої йтиметься нижче: кількість загиблих настільки велика, що їх ніхто не рахує.

У пості Stopfake не розглядають ситуацію щодо втрат, проте зазначають, що журналісти американського каналу, які згодом розповідали про «організований відступ» з Соледара, взяли інформацію з фейкового Telegram-каналу, що належить нібито 46-й окремій десантно-штурмовій бригаді ЗСУ.

"Цей канал було створено ще у вересні саме з метою залучення передплатників та використання Кремлем у потрібний момент".

Читайте також: Нове ІПСО від Кремля по відключенням світла: пишуть українською і супроводжують плаксивими смайликами

"Це - методи російських ІПСО", - зауважують у Stopfake.org. і посилаються на інформацію Генштабу: бої за Соледар тривають.