UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інтернет-ЗМІ визнано найбільш об'єктивним джерелом інформації про Майдан

На думку експертів, загальноукраїнські канали повернулися до практики цензурування і замовчування подій, тому Інтернет дає максимальну можливість дізнатися про всі протестні акції, які відбувалися в Києві і обласних центрах.

За результатами експертного опитування, яке було проведено в січні 2014 р. Академією української преси, інтернет-медіа стали джерелом найбільш об'єктивної і повної інформації про події на київському Майдані незалежності, отже - стали повноцінною альтернативою пресі, телебаченню та радіо.

Мета опитування - з'ясувати рівень активності різних вітчизняних медіа і їхню популярність серед українців під час подій, пов'язаних з Євромайданом, йдеться у прес-релізі АУП.

АУП запропонувала 64 експертам, серед яких є вчені, викладачі, медіа-аналітики, журналісти, редактори видань, представники недержавних організацій, пов'язаних з діяльністю медіа, та інші медіа-активісти, оцінити повноту і достовірність висвітлення подій навколо Євромайдану.

Так, друкована преса за середнім показником "повнота висвітлення" отримала 3,2 бала за п'ятибальною шкалою, телебачення - 3,6, радіо - 2,8, Інтернет - 4,7 бала. При цьому достовірність матеріалів у газетах і радіо новин експерти оцінили в 2,9 бала, телерепортажів - в 3,1 бала. Достовірність інформації в мережі Інтернет отримала 4,1 бала. Так само Інтернет став лідером щодо інтенсивності використання (4,4 бала), але програв за показником масштабність охоплення аудиторії (46%).

На думку опитаних, загальноукраїнські канали повернулися до практики цензурування і замовчування подій, тому Інтернет дає максимальну можливість дізнатися про всі протестні акції, які відбувалися в Києві і обласних центрах. Але хоча довіра аудиторії до традиційних ЗМІ падає, телебачення все ще залишається основним джерелом інформації в Україні в невеликих містах і селах. Показник охоплення аудиторії для телебачення склав 71%, а інтенсивність його використання мало відрізняється від Інтернету - 4,1 бала.

Експерти відзначили, що інтернет-медіа (а також соціальні мережі та блогосфера) забезпечили найвищу, порівняно з телебаченням і радіо, оперативність та інформативність, особливо у перші дні протестних акцій. Тому, на думку Академії української преси, забезпечення відкритого доступу до найбільш об'єктивної, повної і найбільш швидкої інформації є складовою боротьби проти порушення конституційних прав громадян на отримання інформації, проти маніпулятивних методів і примітивізації інформпродуктів. !zn