UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інститут нацпам'яті звернувся до Кернеса через намір перейменувати проспект на честь Жукова

В'ятрович підкреслив, що у разі прийняття такого рішення Інститут нацпам'яті звертатиметься до ГПУ.

Український інститут національної пам'яті нагадав меру Харкова Геннадію Кернесу про те, що перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова є порушенням закону. Про це повідомив голова інституту Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що можливе присвоєння будь-якому об'єкту топоніміки у Харкові імені Георгія Жукова суперечитиме вимогам ч. 6 ст. 3 закону "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій".

Законність перейменування у інших населених пунктах об'єктів топоніміки, названих на честь Жукова, у рамках виконання вимог закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", підтверджена рішеннями адміністративних судів, які вже набрали законної сили.

В'ятрович підкреслив, що у разі прийняття Харківською міськрадою або чиновниками органів місцевого самоврядування рішень щодо присвоєння імені Жукова будь-яким об'єктам, Інститут нацпам'яті звертатиметься до Генпрокуратури. Згідно з ч. 2 ст. 436-1 КК дії щодо поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, вчинені особою, яка є представником влади, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без.

Нагадаємо, що проспект Маршала Жукова і однойменну станцію метро у Харкові перейменували в рамках декомунізації у 2016 році. Напередодні 9 травня на сайті Харківської міськради зареєстрували петиції щодо знесення намету "Все для перемоги" на площаді Свободи та повернення проспекту Григоренка імені Жукова. Кернес публічно закликав підтримати обидві петиції.

Закони про декомунізацію в Україні набули чинності 21 травня 2015 року.