UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інститут національної пам'яті запропонував новий календар свят

Пропонується зробити 8 березня святковим, але не вихідним днем. Також вихідний перенесуть з 9 на 8 травня.

Український інститут національної пам'яті за результатами громадського обговорення підготував новий проект закону "Про державні та інші свята, пам'ятні дати і скорботні дні".

"Як відомо, чинний календар містить як українські свята, так і залишки радянської пропагандистської традиції, що утримує країну в минулому і використовується в гібридній війні проти України", - зазначається в повідомленні.

Протягом місяця надійшло 672 звернення від громадян України, громадських об'єднань, партійних та профспілкових організацій, державних установ. За результатами обговорення прийнято рішення підготувати нову редакцію цього проекту закону.

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний.

Документ доповнено новою категорією – "Міжнародні дні", куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним).

Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім'ї (друга п'ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря.

Разом з тим, Інститут дослухався до побажань громадськості та включив до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято – Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).

Вихідним також буде День паяти та примирення (8 травня), День перемоги (9 травня) пропонується зробити просто святковим.

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам'яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в'язнів Соловецького табору особливого призначення.

Нагадаємо, що в січні Інститут національної пам'яті підготував проект змін до календаря пам'ятних дат, який наразився на критику з боку прихильників 8 березня та 9 травня з ватного середовища.