У суботу, 23 червня, відбулася церемонія закриття навчального процесу одного з батальйонів 80-ї окремої десантно-штурмової бригади за програмою "Об'єднана багатонаціональна група по підготовці - Україна" (JMTG-U), йдеться у повідомленні на сторінці Командування ДШВ Збройних сил України в Facebook.
"Урочиста церемонія закриття проходила в одному з містечок Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Зі словами привітання до військовослужбовців звернувся начальник Навчального центру підготовки підрозділів Міжнародного центру миротворчості та безпеки підполковник Павло Рожко, який зазначив, що підрозділ засвоїло навчальну програму на відмінно", - йдеться в повідомленні.
Начальник Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи з підготовки полковник ЗС США Денис Діллі зазначив, що іноземні інструктори були "вражені прагненням кожного військовослужбовця до знань".
"Українські десантники - це еліта, яка показує свої здібності не тільки під час виконання завдань за призначенням, але і під час навчання", - сказав він.
У свою чергу заступник командувача десантно-штурмовими військами - начальник управління ракетних військ і артилерії командування ДШВ полковник Сергій Артамощенко додав, що "участь у даному курсі дозволила оволодіти знаннями щодо планування і проведення операцій відповідно до стандартів НАТО".
Як повідомлялося, "Об'єднана багатонаціональна група по підготовці - Україна" (англ. - Joint Multinational Training Group Ukraine) - це один з елементів практичної допомоги Збройним силам України від США та інших країн-партнерів. Діяльність групи полягає у підготовці підрозділів ЗСУ відповідно до стандартів та принципів НАТО.
Поетапне навчання здійснюється на ротаційній основі за безпосередньою участю підрозділів і інструкторів від збройних сил країн-партнерів у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ, що в Яворівському районі Львівської області.
До складу JMTG-U входять інструктори Збройних сил США, Канади, Польщі, Литви, Швеції, Великобританії та Данії.
Тренування передбачають цілий ряд необхідних для ведення сучасного бою елементів: тактичної і вогневої підготовки, протидії саморобним вибуховим пристроям, тактичну медицину тощо. Вишкіл кожного батальйону відбувається протягом 55 днів.
Також Верховний Головнокомандуючий заявив, що військові інструктори з канадського королівського полку готуються розпочати новий етап підготовки ще одного бойового підрозділу Збройних сил України. Загалом протягом роботи місії в Україні канадські інструктори підготували понад 5 тисяч військових ЗСУ, зокрема, понад 160 снайперів, а 120 воїнів пройшли навчання з тактичної медицини. Разом із тим, за словами Порошенка, українські військові також передають досвід гібридної війни з Росією своїм іноземним колегам.