UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іноземцям обмежили в'їзд в ОРДЛО - штаб ООС

Виключенням є представники ООН, ОБСЄ та МКЧХ.

У зв'язку із введенням воєнного стану на деякій території України пропускні пункти на лінії розмежування в Донбасі працюватимуть в особливому режимі. Зокрема, до ОРДЛО обмежили в'їзд іноземцям та особам без громадянства окрім представників ООН, ОБСЄ та місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, повідомив прес-центр штабу операції Об'єднаних сил на своїй сторінці у Facebook.

"У зв'язку із введенням на частині території України особливого правового режиму воєнного стану законодавства України "Про правовий режим воєнного стану" за рішенням Командувача Об'єднаних сил в КПВВ встановлено особливий режим перетину лінії розмежування, який не стосується громадян України. Зокрема обмежено виїзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України. Право перетину лінії розмежування матимуть представники офіційних спостережних місій ООН, ОБСЄ та місії Червоного Хреста", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що для інших громадян рішення щодо пропуску в ОРДЛО прийматимуть за наявності відповідних документів про постійне проживання на окупованій території або потребу перетину лінії розмежування з гуманітарною метою (похорон, важка хвороба близьких родичів тощо).

У прес-центрі нагадали, що підрозділи Державної прикордонної служби, які діють у складі Об'єднаних сил, перебувають у повній бойовій готовності. Всі КПВВ продовжують працювати у штатному режимі.

Нагадаємо, рішення про введення воєнного стану в Україні ухвалили після того як в Керченські протоці російські прикордонники обстріляли українські кораблі, а потім захопили їх разом із екіпажами. Воєнний стан почав діяти 28 листопада.

Відповідним документом передбачено, що воєнний стан вводиться на 30 діб, до 26 грудня, у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

У законі також міститься норма про те, що в період воєнного стану часткова мобілізація оголошується президентом у строки та в обсягах згідно з погрозами національної безпеки і оборони України.

Воєнний стан діє до 14:00 26 грудня 2018 року.

Як заявив раніше президент Петро Порошенко, причиною введення воєнного стану є загроза повномасштабного російського вторгнення, що підтверджується збільшенням російського військового контингенту на кордоні з Україною.

Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення. Він також виключив перенесення президентських виборів через воєнний стан. Однак в указі є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Читайте детальніше у статті DT.UA про те, як вплине воєнний стан на роботу держорганів і організацій.