UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ініціатори блокади Криму погрожують перекрити Керченську протоку "військовими методами"

Активісти погрожують відрізати півострів від єдиного каналу зв'язку з материком.

Координатор громадянської акції з блокади Криму, екс-віце-прем'єр уряду Криму Ленур Іслямов заявляє, що найближчим часом буде оприлюднена інформація про нову блокаду півострова, повідомляє "Радіо Свобода".

"Між енергетичною та морською блокадою Криму буде ще одна блокада, і про неї скоро дізнаєтеся, зараз поки говорити не буду. Днями про неї дізнаєтеся", - сказав Іслямов в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Він підтвердив, що після припинення постачання товарів, продуктів і електрики в Крим з материкової України розпочнеться "морська блокада" півострова, в тому числі в районі Керченської переправи, що зв'язує Крим з РФ.

"Це вже військова операція, тому я не можу поки що про це говорити. Однак скажу, що морська блокада Криму вже почалася. Тому що турки, коли збили цей літак, який потрапив на їх територію, вже здійснюють блокаду Босфору і Дарданелл. Залишається тільки Керченська протока, а ми вже нею займемося, вже зайнялися", - заявив Іслямов.

Коментуючи арешт його майна в Криму, Іслямов заявив, що це для нього "смішно, тому що нічого болючішого, ніж відбирання у мене Криму, зробити неможливо". "Я повернуся в Крим і все заберу", - додав він.

Іслямов - власник кримськотатарського каналу АТR, транспортної компанії "СімСітіТранс", банку "Джаст Банк", магазинів з продажу техніки компанії Apple, екс-віце-прем'єр уряду Криму.

В кінці жовтня 2015 року управління ФСБ РФ в окупованому Криму відкрило справу стосовно Іслямова. Суд заарештував його майно на півострові.

Читайте також: Учасники енергоблокади Криму продовжують перешкоджати ремонту ЛЕП

Блокада Криму

20 вересня за ініціативи кримських татар почалася товарна блокада Криму.

20 листопада, близько 9:00 ранку невідомі пошкодили дві опори ЛЕП, що ведуть в Крим, у Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області.

21 листопада представники ДУК "Правий сектор", Меджлісу кримськотатарського народу і громадські активісти оточили пошкоджені опори лінії електропередач, яка веде в Крим, з метою не допустити їх ремонту.

Після протистояння з правоохоронцями, які супроводжували енергетиків, які прибули для заземлення опор, що залишилися під напругою і після підриву, активісти відступили і дозволили ремонтній бригаді провести роботи.

Проте ввечері суботи, 21 листопада, пошкоджені опори ЛЕП повторно були підірвані. Практично весь Крим до півночі за київським часом залишився без електропостачання.

На півострові ввели режим надзвичайної ситуації. У цілому Крим може забезпечити себе електроенергією максимум на 50 відсотків.

23 листопада Кабінет міністрів України тимчасово заборонив переміщення вантажних потоків в Крим.

24 листопада Державна прикордонна служба України повністю зупинила вантажне сполучення з Кримом.