Інформація щодо отруєння дітей у Херсонській області через викид хімічних речовин на заводі "Титан" в окупованому Армянську не підтвердилася. Окрім того жодна дитина не потрапила до лікарні. Про це у четвер, 6 вересня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денсова, передає "112 Україна".
"Поки ми маємо інформацію, яка не підтверджується, що це отруєння… Є ознаки, що в когось боліло горло, кон'юнктивіт, фарингіт, ларингіт. Але наразі, на цю хвилину, хімічне отруєння не підтверджено, і госпіталізації не було", - зазначила Денісова.
Разом з тим омбудсмен додала, що міжнародні організації на даний момент не дали відповідь на її звернення про ситуацію з викидом хімікатів.
"На цю хвилину я ще не маю від них інформації", - повідомила Денісова.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що в Херсонській області 15 дітей шпиталізовані до обласної лікарні з підозрою на хімічне отруєння. Повідомлялося, що його причиною могли стати викиди отруйних речовин, які не вщухають в анексованому Росією Криму із серпня.
Своєю чергою українські прикордонники називають можливою причиною екологічної катастрофи на півночі півострова незаконні військові навчання окупантів. За їхніми даними, під час тренувань з "перекриття" адмінмежі анексованого півострову та Херсонської області на материковій частині України вони поцілили відстійники титанового та содового заводів.
Мешканці Армянська на півночі окупованого півострова масово звертаються до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці та нудоту. Металеві конструкції та речі вкриваються жовтуватим нальотом, псуються та іржавіють, страждає флора і фауна півострова. З міста евакуювали дітей та оголосили двотижневі канікули.
Окупанти Криму повідомили про тимчасове закриття заводу "Титан", проте з труб підприємства йде дим, що може свідчити про те, що завод досі працює, наголошують журналісти.
До адміністративного кордону з анексованим Кримом в Херсонській області виїхала обласна та міністерська комісія з Києва, експерти досліджують повітря, ґрунт та воду на вміст у них сірчаної кислоти.
Окупаційна "влада" Криму не визнає екологічної катастрофи на півострові. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вже звернулася до ООН у зв'язку з погіршенням екологічної ситуації у Криму.
Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.
У вівторок російська окупаційна прокуратура Криму заявила, що проведе розслідування за фактом викидів шкідливих речовин в атмосферу в Армянську. Відомство "розбереться, чи є в цій ситуації вина посадових осіб, і чи могли ними бути вжиті застережні заходи".
Представник президента України в АР Крим Борис Бабін зажадав від правоохоронних органів якнайшвидшого проведення екологічного моніторингу в регіоні та притягнення винних у забрудненні до відповідальності.