UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інформація про коронавірус в Україні може не відображати справжнього масштабу — експерт

"За малої кількості тестувань вище державне керівництво не має коректної інформації про епідемічний стан у країні".

За кількістю перевірок на COVID-19 у розрахунку на мільйон осіб Україна посідає останнє місце серед країн Європи. За даними сайту worldometers.info, на 16 квітня в Україні було здійснено лише близько 7 тисяч перевірок, тоді як у сусідній Росії таких перевірок було близько 900 тисяч. Це означає, що інформація про кількість хворих і, меншою мірою, померлих, яка надається профільним міністерством, може не відображати справжнього масштабу епідемії з огляду на вимушену вузькість кола осіб, які відповідно до протоколу мають доступ до перевірки на вірус. Про це в своєму матеріалі для ZN.UA пише Ігор Іванов.

"Можливо, вона показує 10–50% усіх нових випадків зараження, і якщо умовою для перевірки є лише "контактування з інфікованою особою", з часом відносне число реєстрацій нових випадків знижуватиметься, бо буде дедалі більше осіб, які інфікувалися через тих, хто не потрапив під перевірку", - пише автор.

Експерт стверджує, що однією з причин необхідності проведення термінового тестування, окрім як для оцінки ситуації в країні, є необхідність відправити всіх хворих на самоізоляцію. Саме за рахунок такого заходу Китай зміг побороти інфекцію.

Читайте також: Коронавірус в Україні: кількість хворих збільшилася на понад 400 осіб

Щоденно кожен із нас переглядає "статистику зараження". Пояснюємо, про що насправді говорять ці дані, чому необхідні масові тестування та що робити при повторному спалаху епідемії? Детальніше про це читайте в матеріалі Ігоря Іванова "Зараження".