UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індекси самопочуття українців рік пролежали на дні

За останній рік українці жити гірше не стали, але з засобів масової інформації дізналися про катастрофічну ситуацію в країні.

У травні 2017 року середнє значення Індексу суспільного благополуччя (який вимірює КМІС) становило -55 пунктів, тоді як індивідуальне благополуччя (ІІБ) було оцінено значно вище – на рівні -4 балів.

Як зазначають соціологи, така велика різниця у показниках демонструє, що, українці в середньому набагато більше задоволені власним життям, ніж життям країни.

КМІС

Генеральний директор КМІС, професор Володимир Паніотто так прокоментував результати дослідження: "Ми бачимо, що головні складові індивідуального благополуччя – щастя, здоров'я і добробут – за рік не змінилися, а от сприйняття правильності напрямку розвитку справ в Україні, погіршилися. Тобто власний досвід показує стабілізацію ситуації, а оцінка ситуації в країні погіршується. Скоріш за все це означає, що більш критично діють засоби масової інформації, з яких респонденти складають уявлення про ситуацію в країні".

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування громадської думки з 19 по 28 травня 2017 року серед 2040 респондентів в Україні (окрім окупованих територій). Максимальна похибка вибірки – 3,3%.

Нагадаємо, що за даними опитування Центру Разумкова, президенту України довіряють 22% громадян, не довіряють – 71,9%, уряду довіряють 12,8%, не довіряють - 81,9%, Національному банку – відповідно 11,7% і 81,5%, Верховній Раді – відповідно 9% і 86,6%, прокуратурі – відповідно 9,5% і 83,3%, судам – відповідно 7% і 86,6%.