UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ідентифікація: як можна її пройти пенсіонеру

Для цього існує декілька способів.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру ідентифікації, щоб продовжувати отримувати виплати. У пресслужбі Мінсоцполітики розповіли, як пенсіонерам пройти фізичну ідентифікацію.

Читайте також: Ідентифікація пенсіонерів: як подати заяву

Що таке фізична ідентифікація

У відомстві пояснили, що фізична ідентифікація — це процедура однозначного встановлення фізичної особи в один зі зручних для людини способів, що здійснюється віддалено або особисто.

«Це міжнародна практика встановлення особи, щоб перевірити, що особа жива і кошти отримує саме та людина, якій вони призначені. Процедура діє в Україні з 2004 року для всіх отримувачів соціальних виплат», – йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики пояснили, що для цього існує декілька способів:

При собі потрібно мати наступні документи:

Як пройти ідентифікацію в офлайн-режимі

У відомстві пояснили, що для проходження ідентифікації людина може особисто відвідати орган ПФУ або банк, де відкрито пенсійний рахунок.

Громадяни за кордоном можуть особисто звернутись до закордонної дипломатичної установи України та отримати документ про посвідчення факту, що особа є живою.

«Потім написати заяву в довільній формі про продовження виплати пенсій та разом з документом відправити поштою на відділення ПФУ за місцем реєстрації», – йдеться у повідомленні.

Як пройти ідентифікацію в онлайн-режимі

У Мінсоцполітики назвали декілька способів ідентифікації в режимі онлайн:

  1. Віддалено авторизуватись в електронному кабінеті ПФУ  за допомогою «Дія.Підпис».
  2. Пройти ідентифікацію по відеозв'язку. Для цього треба зробити такі кроки:

У відомстві додали, що відеоідентифікація відбувається не раніше ніж за 10 робочих днів і не пізніше ніж 30 календарних днів з дати подання заяви. Для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації з вами зв’яжеться працівник ПФУ.

«Під час відеоідентифікації фахівець ПФУ звіряє особу одержувача з фото, яке містить документ, що посвідчує особу власника, або звіряє особу представника/помічника з документом, що підтверджує його повноваження. Відеофіксація проводиться таким чином, щоб відеозображення давали змогу розпізнати одержувача/представника/помічника та деталі ідентифікаційного документа (фото, дані)», – йдеться у повідомленні.

Що буде, якщо не пройти ідентифікацію

Якщо людина, яка не пройде ідентифікацію в один із запропонованих способів вище, то на її банківський рахунок/картку пенсія не перераховуватиметься.

У Мінсоцполітики зауважили, що після проходження ідентифікації протягом року, виплата пенсії відновиться з дати її припинення.

Раніше ми писали, як пенсіонерам можна підготуватися до процедури ідентифікації.