UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГУР Міноборони: Росія планує розмістити в Криму установки зі збагачення урану

У РФ мають намір шантажувати країни Чорноморського регіону.

Країна-агресор перетворює півострів Крим на ядерний відстійник.

З 1999 року у РФ змінили ядерні положення Концепції національної безпеки та відстоюють "принцип деескалації", заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, повідомляє ГУР Міноборони на сторінці в Facebook.

Екологічна ситуація в цілому регіоні знаходиться зараз і виявиться в перспективі під загрозою.

"Тактична ядерна зброя в Криму, а тепер ще й намір розмістити на окупованому українському півострові установки по збагаченню урану, виробництво матеріалів подвійного призначення і застосування технологій, пов'язаних з ядерною зброєю, — все це може перетворити Крим на ядерний відстійник", — зазначив Буданов.

Постійні загрози застосування такої зброї в конвенціональних цілях повинні створити атмосферу "ядерного психозу" на території Росії та у країн-сусідів.

В основі такої позиції російських тактиків і стратегів є тверде переконання, що якщо Росія буде загрожувати застосуванням ядерної зброї, то ворог буде змушений піти на поступки, вважають в ГУР Міноборони.

Читайте також: На кордоні з Кримом закриють КПВВ "Чаплинка"

"У кращих традиціях холодної війни режим Путіна досягає психологічного ефекту, так званого балансування ряду країн "на межі війни". Ядерні маневри Росії в Арктиці, ядерні загрози країнам Східної Європи, а також програма ядерного розгортання в Криму, що створює проблеми всьому Чорноморському регіону, — це єдиний фронт нестабільності та невизначеності ", — заявив Буданов.

В контексті екологічної загрози, що нависла над Кримом і сусідньою території України, від ядерних намірів РФ, потрібно консолідувати зусилля країн Чорноморського регіону і Східної Європи щодо протидії таким намірам окупанта.

Раніше повідомлялося, що свою стурбованість з нарощуванням Росією ядерного потенціалу в окупованому Криму висловила Україна в ООН, повідомив заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї, присвяченому Міжнародному дню боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Він нагадав, що Генасамблея ООН в ряді резолюцій висловила серйозну стурбованість в зв'язку з продовженням мілітаризації Криму Росією, зокрема розміщенням на півострові засобів доставки ядерної зброї.

Нагадаємо, людство залишається на порозі повного знищення, і без врегулювання питання ядерної зброї цю загрозу не зняти, вважає генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.