UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДРГ біля Херсона, маневри в Чорному морі та злагодження сил: Гуменюк розповіла про ситуацію на півдні

Зараз на чергуванні в Чорному морі перебувають 20 "Калібрів". Та їх кількість може змінюватися щогодини. 

Начальниця обʼєднаного пресцентру сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла про дії окупантів в регіоні напередодні контрнаступу ЗСУ. За її словами, зараз вони почали застосовувати авіацію, що свідчить про підготовку злагодження сил повітря та моря. Ба більше, під час телемарафону вона зазначила, що маневри відбуваються і в Чорному морі - кількість кораблів РФ там то критично збільшується, то зменшується. 

"Ракетоносії курсують туди-сюди, буквально годину тому їх було чотири, вже зараз їх три. Цілком ймовірно, що це була передача чергування, наприклад, - зазначила Гуменюк. - Зараз напоготові в Чорному морі 20 ракет типу "Калібр" – один підводний, два надводних ракетоносії, і маневри не припиняються". 

Також росіяни продовжують здійснювати розвідку з допомогою безпілотників. 

"Розуміємо, що вони тяжіють до певних скрєп і їх фраза "можем павтаріть" може спроєктуватися і на лютий цього року", - сказала Гуменюк, додаючи, що оборонці на всіх напрямках готові до будь-якого сценарію. 

Військова також прокоментувала інформацію про появу ворожих ДРГ в гирлі Дніпра біля Херсона. Таким чином росіяни намагаються нагнітати ситуацію, хоча й не мають ресурсу для форсування річки. 

Поруч з цим на лівий берег продовжують підтягувати мобілізованих, якими перекривають великі втрати серед особового складу. Проте про якість там не йдеться, зазначає Гуменюк. 

Щодо Кінбурнської коси, то вона й далі перебуває у сірій зоні. 

Читайте також: Кім розповів, навіщо війська РФ стягують техніку на Кінбурнську косу

Нагадаємо, очільник української розвідки Кирило Буданов розповів, що Україна планує проведення масштабного контрнаступу навесні. "Найспекотнішими" бойові дії, за його прогнозами, будуть у березні. При цьому глава ГУР вважає, що 2023-й принесе нашій державі перемогу. За його словами, чекати хороших новин варто в середині або у другій половині року. 

Які організаційні та структурні зміни потрібні для прискорення нашої перемоги над ворогом? Як зміцнювати лідерство у військах і що означає по-справжньому дбати про солдата на фронті? Про це у статті Юрія Бутусова "Як здобути перемогу у 2023-му: створення "петлі Бойда"для України".