Речниця ОК "Південь" Наталя Гуменюк застерегла українців, що коли хтось з громадян в рамках мобілізаційної кампанії отримує повістку - це не означає, що його одразу ж наступного дня відправлять на фронт. Під час інтерв'ю "Радіо Свобода" вона пояснила, що відповідні наративи розганяють проросійські пропагандисти, нібито "відразу схоплений на вулиці опиняється в окопі".
Насправді все не так. Гуменюк розповіла, що для початку у центрах комплектування з'ясовують дані про людину. Після цього відбувається проходження медичної комісії, яка може встановити й те, що особа взагалі не придатна до мобілізації.
Другий етап - уточнення обставин, які можуть стати причиною для відтермінування. Гуменюк наводить приклади, що багато хто з українців має бронь, у когось троє дітей, а ще хтось - опікун. Все це підстави, аби не опинитися в мобілізаційному ресурсі. Та аби їх з'ясувати - все ж потрібно з'явитися в ТЦК.
"Не сперечатися, а поставитися з розумінням до цього, що в принципі центри комплектування вийшли назустріч вам. Дуже багато хто, до речі, каже: а я не знав, що треба з’являтися і поновляти", - додала Гуменюк.
Нагадаємо, 7 лютого ВР підтримала подання президента України Володимира Зеленського та продовжила на 90 днів воєнний стан та мобілізацію в Україні. "За" проголосували 348 депутатів.