UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хуг розповів про перспективи розміщення поліцейської місії ОБСЄ в зоні АТО

Мандат Моніторингової місії продовжили ще на рік.

Зміна мандата місії ОБСЄ Україні, зокрема, розміщення поліцейської місії в зоні проведення антитерористичної операції, можливе тільки за згодою всіх 57-ми країн-учасниць Організації.

Про це заступник голови Спеціальної моніторингової місії Олександр Хуг повідомив на прес-конференції в Донецьку в п'ятницю, 15 квітня.

"Рішення використовувати цивільну неозброєну місію спостерігачів було прийнято постійним радою, будь-які інші ідеї повинні бути спочатку обговорені членами місії, 57-ма країнами", – пояснив Хуг, уточнивши, що мандат СММ продовжений ще на рік.

Читайте також: ОБСЄ повідомила про зростання рівню насильства в Донецькому регіоні

Питання введення міжнародного контингенту в зону АТО неодноразово піднімалося українськими дипломатами і першими особами держави на різних міжнародних майданчиках. Київ готовий розглядати варіант розміщення в Донбасі миротворців ООН, поліцейської місії ЄС та ОБСЄ.

Президент України Петро Порошенко під час візиту у Вашингтон 2 квітня повідомив, що Україна веде переговори з міжнародними партнерами про розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ в зоні проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької і Луганської областей. За його словами, місія повинна забезпечити безпеку на виборах в ОРДЛО.

У свою чергу, представники терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" у контактній групі Денис Пушилин і Владислав Дейнего виступили категорично проти международног участі в Донбасі, погрожуючи "масштабними зіткненнями".

Проте президент РФ Володимир Путін під час прямої лінії 14 квітня допустив розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчого континенту в зоні АТО читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Блакитні каски" в донецькому степу в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".