Через війну, яку розпочала РФ, багато сміливих чоловіків та жінок стали на захист України. У військових немає такого поняття, як зарплата, їм виплачують грошове забезпечення. Видання АрміяInform розповіло, які є основні види грошового забезпечення та чи може військовий самостійно підрахувати його розмір.
Що таке грошове забезпечення
Грошові виплати військовослужбовцям регламентуються наказом Міністерства оборони № 260.
Згідно з документом є щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення, також є одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Які основні види грошового забезпечення
Основні види грошового забезпечення військових передбачають:
- посадовий оклад;
- оклад за військовим званням;
- надбавки за вислугу років.
Це базис, який обов’язково виплачується.
Що таке додаткове грошове забезпечення військових
Також є щомісячні додаткові види грошового забезпечення:
- підвищення посадового окладу;
- надбавки (за особливості проходження служби, службу в ССО, кваліфікацію, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, безперервний стаж на шифрувальній роботі, роботу в умовах режимних обмежень, почесні та спортивні звання);
- доплати (за науковий ступінь та вчене звання);
- винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту;
- премії.
Крім цього, є одноразові додаткові види грошового забезпечення:
- винагороди (морська, за стрибки з парашутом, водолазні роботи, протимінну діяльність, бойове чергування. Також сюди входять так звані бойові виплати на період воєнного стану);
- допомоги (на оздоровлення, вирішення соціально побутових питань, або при укладанні першого контракту).
Від чого ще залежить розмір грошового забезпечення
У військовослужбовців розмір грошового забезпечення також залежить від видів та родів військ. Мінімальний розмір грошового забезпечення для військових у 2024 році становить 20 130 грн.
Зокрема, у Сухопутних, Десантно-штурмових військах та Силах спеціальних операцій розмір грошового забезпечення відрізняється.
Чи можна самостійно порахувати розмір грошового забезпечення
Нещодавно Міноборони запровадило онлайн-калькулятор грошового забезпечення. За допомогою сервісу військові можуть дізнатися розмір виплат, які мають отримувати.
Для цього потрібно знати своє звання, вислугу років та тарифний розряд (його можна дізнатися у фінансистів військової частини).
Раніше ми писали, які житлово-комунальні пільги можуть отримати військові.