В Україні діє загальна мобілізація, яка була запроваджена, через повномасштабне вторгнення РФ і військовозобов’язані отримують повістки і вступають до лав ЗСУ. Якщо військовий не може продовжувати службу і ця підстава відображена у відповідному законі, то він може звільнитися.
Адвокат Наталя Лісова розповіла, як військовослужбовець може отримати грошову допомогу при звільнені.
Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період та звільняються із служби, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25% місячного грошового забезпечення.
Як дізнатися розмір одноразової грошової допомоги
Військовослужбовцям виплата допомоги здійснюється за період військової служби із дня їх призову на відповідну військову службу без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували (за винятком тих осіб, які при попередньому звільненні з військової служби не набули права на отримання грошової допомоги).
Допомога виплачується з розрахунку місячного грошового забезпечення (без урахування винагород), на яке має право військовослужбовець на день звільнення.
Виплата військовослужбовцям допомоги у разі звільнення з військової служби здійснюється Міноборони, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями та правоохоронними органами за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на їх утримання.
Хто не може отримати грошову допомогу при звільненні
Військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв’язку з позбавленням військового звання, у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, допомога не виплачується.
Нагадуємо, зараз у Збройних Силах України служать понад 40 тис. жінок, які пішли добровольцями. Вісім тисяч з них займають офіцерські посади, та понад п'ять тисяч жінок перебувають у районах, де ведуться активні бойові дії.