UA / RU
Підтримати ZN.ua

Готуємося до холодів: як зігрітися без обігрівачів

Це допоможе під час постійних вимкнень електрики.

Цієї зими через постійні ракетні удари з боку Росії, українцям варто бути готовим до постійних перебоїв зі світлом, а значить використовувати електричні обігрівачі не вийде. Є кілька способів, які допоможуть підвищити температуру у квартирі без навантаження на мережу, пише «НВ».

Читайте також: Зима під час війни: чи можна чимось замінити опалення у квартирі

Зробіть перестановку

Коли меблі стоять далеко від радіаторів, це дозволяє теплому повітрю вільно переміщатися кімнатою. Будь-які габаритні меблі, такі як ліжка, дивани або шафи, повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від радіаторів.

Крім того, якщо ліжко знаходиться поруч із зовнішньою стіною, переставте меблі таким чином, щоб ліжко знаходилося біля внутрішньої стіни, біля якої набагато тепліше. Також варто зробити перестановку, якщо ліжко стоїть близько до вікна.

Утеплюйте вікна

Старі вікна пропускають багато холодного повітря. Щоб тепло не йшло, фахівці рекомендували використовувати віконний утеплювач, який можна придбати у господарських магазинах. Є безліч дешевших альтернатив звичайному утеплювачу - смужки тканини, газети, скотч. Можна також використовувати пакувальну пухирчасту плівку.

Не вішайте одяг на батареї

Незважаючи на те, що це швидкий і простий спосіб висушити одяг взимку, сушіння білизни на батареї може викликати безліч проблем, у тому числі появу плісняви. Також одяг на сушарці перегороджує шлях теплому повітрю і заважатиме квартирі нагрітися.

Спустіть повітря з батарей

У радіаторі може накопичуватися повітря, що перешкоджає циркуляції гарячої води та правильному нагріванню. Все, що вам потрібно, це ключ від радіатора, стара тканина, щоб тримати ключ, і ємність для збирання води, які можуть витекти. Щоб визначити, чи радіатор потребує прокачування, помацайте його, коли він включений. Якщо є холодні ділянки, повітря потрібно спустити.

Для цього вимкніть опалення, знайдіть клапан, що зазвичай знаходиться збоку від радіатора, вставте ключ і поверніть його проти годинникової стрілки. Ви повинні почути шипіння повітря, а коли побачите воду, що витікає, закрийте вентиль.

Постеліть килим

Теплий килим допоможе зберегти тепло в будинку. Наскільки буде тепло залежить від матеріалу, ворсу та ваги. Використання протиковзної підкладки може мати додаткову перевагу, забезпечуючи тепло. На неізольовані підлоги може припадати від 10 до 20 відсотків втрат тепла у будинку, а товстий килим допоможе виправити ситуацію.