UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голубовська вважає, що світ на порозі нової катастрофи

"Індійський" штам коронавірусу є серйозною небезпекою.

Доктор медичних наук і лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська заявила, що новий штам коронавірусу B.1.617.2 (Delta) є зараз найбільш небезпечним.

Світ знову знаходиться на порозі глобальних викликів, пов'язаних з інфекційними хворобами, написала лікар-інфекціоніст у Facebook.

За її словами високо заразний і потенційно смертоносний варіант SARS-CoV-2, що виник в грудні минулого року в Індії, зараз є домінуючим у Великій Британії. У США йде масштабна робота для запобігання поширенню цього штаму вірусу.

Голубовська пише, що "весняні неприємності, пов'язані з найважчою з моменту епідемії спалаху у нас в країні, були пов'язані з "британським" штамом B.1.1.7. Тепер на новий штам B.1.617.2 (Delta) припадає більшість випадків захворювання в Великій Британії. у США поки тільки 6% секвенованих випадків доводиться на цей штам, "британець" залишається домінуючим".

Заразність цього штаму вище, ніж у альфа-варіанту "дикого типу", і пік захворюваності реєструється у молодих людей 12-20 років, уточнює медик.

Вакцини Pfizer і AstraZeneca захищають від нового варіанту (ефективність Pfizer - 88%, AstraZeneca - 60%), при цьому одна доза Pfizer ефективна тільки на 33% (https://www.medscape.com/viewarticle/952689).

"На сьогодні B.1.617.2 класифікований CDC як варіант, який представляє інтерес, тобто має генетичні маркери, пов'язані зі зниженою нейтралізацією антитілами, придбаними в результаті перенесеного захворювання або вакцинації, зниженою ефективністю лікування, труднощами специфічної діагностики, збільшенням заразність і/або тяжкості захворювання", пише Голубовська.

Читайте також: МОЗ опублікував оновлений протокол лікування коронавірусу

Ці варіанти також вимагають посиленого епіднагляду, лабораторного моніторингу та епідеміологічного розслідування, підкреслила експерт.

Як вважає інфекціоніст, "треба бути готовим, а не впроваджувати незрозумілі законопроєкти по громадському здоров'ю та руйнувати кращі інфекційні стаціонари через те, що хтось прописав фантастичні вимоги.

І повторюю, подобається комусь чи ні, що ми на порозі глобальних викликів, пов'язаних з інфекційними хворобами. Про що, власне, неодноразово вже нам говорили, останній раз - на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я два тижні тому".

Штам COVID-19 - B.1.617.2 був вперше виявлений в Індії, Всесвітня організація охорони здоров'я маркує його як Delta, поширений в 74 країнах світу.

Симптоми індійського штаму

Індійський штам викликає:

У деяких хворих знижується гострота слуху.

Перші симптоми хвороби з'являються на 2-3 день після зараження у більшості інфікованих. Також часто вони не послаблюються на той час, коли при інших формах коронавірусу настає поліпшення - до 14-20 дня.

Хвороба характеризується швидким переходом від стадії кишкових проявів до проблем з диханням.

Цей різновид вірусу легше передається від людини до людини. Вірус прикріплюється до чутливих рецепторів. Важкі симптоми хвороби з'являються вже в перші дні після зараження - ця особливість відрізняє нову форму інфекції від всіх попередніх.

Раніше всесвітня організація охорони здоров'я виступила проти швидкого ослаблення коронавірусного карантину, особливо в країнах з активною вакцинацією. Скасування обмежень наражає на небезпеку людей, які ще не встигли отримати щеплення, вважають у ВООЗ.

Вакцинація від COVID-19 дозволила значно знизити смертність серед літніх людей - найбільш вразливою для вірусу категорії. Але така тенденція - не привід поспішати зі зняттям обмежень.

Також повідомлялося, що влада австралійського штату Вікторія заявили, що вперше виявили високоінфекційний "індійський" штам коронавірусу під час останнього спалаху в Мельбурні, що підсилило побоювання щодо серйозного сплеску захворюваності.