UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головнокомандувач ЗСУ про посилення «режиму тиші» на Донбасі: «У разі загрози відкривати вогонь у відповідь не заборонено»

За словами Валерія Залужного, українські військові як виконували, так і продовжують виконувати завдання.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, коментуючи можливе посилення «режиму тиші» на Донбасі, заявив, що у разі загрози життю чи здоров'ю українським військовим або мирним жителям, військовослужбовцям не заборонено відкривати вогонь у відповідь на обстріл російсько-окупаційних військ, передає «Інтерфакс-Україна». Водночас, за словами Залужного, ЗСУ абсолютно підтримують рішення щодо повернення до повноцінного дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

«Наші військові як виконували, так і продовжують виконувати завдання. Вони охороняють свою батьківщину, захищають своїх мирних жителів, захищають себе. Звичайно, якщо буде загроза життю та здоров'ю військовослужбовців чи цивільних, військові мають робити те, що вони мають робити, і те, що вони робили. Але знову ж таки звертаю увагу, що ми люди військові, ми абсолютно підтримуємо введений режим припинення вогню, який, звичайно, дасть змогу уникнути втрат, які могли б бути», - заявив Залужний, відповідаючи на запитання про те, чи можуть українські військові відповідати на провокації бойовиків.

За словами головнокомандувача ЗСУ, режим припинення вогню не забороняє українським військовим відкривати вогонь у відповідь на обстріл з боку окупантів.

«Їм ніхто у відповідь стріляти та не забороняє. Ще раз звертаю увагу, що йдеться там не про заборону вести вогонь у відповідь, а про режим припинення вогню, його дотримання», - пояснив Залужний.

Читайте також: В українській делегації у ТКГ відповіли Зеленському на «прямі переговори з Росією» для припинення війни на Донбасі

Напередодні глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що у захисників України на Сході з'явилася надія, що різдвяні свята відбудуться справді у тиші та будуть, по можливості, мирними. За його словами, під час засідання Тристоронньої контактної групи 22 грудня всі сторони висловили намір рішуче дотримуватися домовленостей щодо заходів з посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року.

При цьому під час засідання ТКГ 10 грудня представники РФ відмовилися повернутися до режиму припинення вогню на Донбасі, запропонованого українськими представниками в ТКГ.