UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головний санлікар Кузін оцінив стан справ з коронавірусом в Україні

Також Кузін розповів про статистику вакцинації.

Зараз Україна знаходиться у п’ятірці країн світу з найбільшим добовим показником смертей від Covid-19. Такі високі показники спостерігали минулого разу у квітні поточного року.

Про це розповів в ефірі "Українського радіо" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Головний санітарний лікар повідомив, що статистика негативних наслідків від вакцинації в Україні працює — кожна зафіксована подія упродовж 30 днів після щеплення розглядається як несприятлива після імунізації. Навіть якщо людина потрапила у ДТП.

"На офіційному сайті Державного експортного центру щотижнево публікуються дані про всі несприятливі події з приводу імунізації, які були зареєстровані у розрізі вікових груп та у розрізі тієї чи іншої вакцини. Ця інформація є відкритою. В Україні фармаконагляд був запроваджений фактично з першого щеплення. Поки не було зафіксовано аномальних чи непередбачуваних подій, що йдуть всупереч з інструкцією до використання вакцин", - повідомив Кузін.

Медик нагадав, що в Україні першу дозу вакцини від коронавірусу отримали майже 8 млн громадян, дві дози – понад 6 млн 63% медиків повністю імунізовані, 51% освітян також отримали дві дози препарату. 18% повністю щеплених серед людей віком 60+.

Також головний санітарний лікар України розповів про:

Епідемічну ситуацію в Україні

Епідемічна ситуація прогнозовано погіршується. З 15 жовтня червоний рівень епідемічної небезпеки встановлений у Херсонській області. Там ситуація найгірша. 15 областей перебувають на так званому сигнальному або помаранчевому рівні. Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Донецька та Харківська області межують між "червоною" та "помаранчевою" зонами. Ситуація напружена.

"Пікові навантаження на систему охорони здоров’я очікуються на середину листопада. Високий показник летальних випадків спричинений штамом Дельта, який є агресивнішим, швидше передається від людини до людини, вимагає частішої госпіталізації. Іноді люди на пізній стадії звертаються до сімейного лікаря і відбувається невчасна госпіталізація, що може призвести до підвищеного ризику фатального перебігу захворювання", - пояснив Кузін.

Медик зауважив, що майже у 100% випадках люди в Україні інфікуються штамом "Дельта".

"Симптоми під час захворювання штатом "Дельта" не відрізняються від інших штамів коронавірусу. Однак сам перебіг хвороби агресивніший і швидший. Якщо раніше у людини період від інфікування до перших ознак хвороби становив близько семи днів, то тепер цей період скоротився до чотирьох-п’яти днів", - зауважив Кузін.

Канікули та захворюваність у дітей

У закладах освіти канікули мали розпочатися із 25 жовтня. Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала перенести осінні канікули на тиждень раніше, оскільки сумарний внесок школярів і педагогів в епідемічний процес — близько 10-15%.

Читайте також: Як безкоштовно зробити КТ в Україні

"Щодо захворюваності дітей — ситуація сильно відрізняється від області до області. На стаціонарному лікуванні в Україні перебувають 607 дітей, це становить 21% від тієї кількості ліжок, які були виділені для педіатричного напрямку. Це майже 2800 ліжок на національному рівні. Велика кількість класів на сьогодні закриваються у зв’язку з виявленими випадками захворювання на коронавірус або у дитини, або у вчителя", - повідомив Кузін.

Станом на 15 жовтня в країні 13 624 нових випадки COVID-19. Про це повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. Також за минулу добу 4 947 осіб госпіталізували, 4 591 особа одужала, 202 - померли від ускладнень.

За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 2 610 899 осіб, одужало – 2 316 582 особи, летальних випадків - 60 137.

За минулу добу 34 897 людей вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 19 703 людини, повністю імунізовані - 15 194 людини.

Зараз критичні передумови для входження в "червону" зону мають Сумська, Донецька, Житомирська та Харківська області.