UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова правління «Укрексімбанку» написав заяву про складення повноважень

Мецгер заявив, що «моя надмірно емоційна реакція і нестримана поведінка по відношенню до журналістів не мають виправдання».

Голова правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер написав заяву про складення своїх повноважень на час розслідування нападу на журналістів програми «Схеми: корупція в деталях». Про це повідомили у пресслужбі фінустанови.

«Ситуація, яка виникла навколо Банку, є неприпустимою. Моя надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів не мають виправдання. Повністю усвідомлюю свою відповідальність. Щоб зняти хоча б частину шкоди репутації Банку та відвернути негатив по відношенню до його чудового колективу, невідкладно пишу заяву про складання повноважень Голови Правління на час проведення необхідних слідчих дій Національною поліцією та внутрішньої перевірки в Банку згідно з відповідними процедурами», - йдеться в опублікованій заяві.

За словами Мецгера, подальший розвиток ситуації залежить тільки від висновків, які будуть зроблені слідством та перевіркою.

Читайте також: Посол Британії про напад на журналістів «Схем»: «Будь-які напади на медіа неприпустимі»

На знімальну групу «Схем» напали 4 жовтня, просто під час запису інтерв’ю в «Укрексімбанку». Голові правління держбанку Євгену Мецгеру не сподобалося запитання журналіста Кирила Овсяного, він наказав підлеглим відібрати камери та стерти записану інформацію.

Виконуючи наказ, співробітники банку повалили  й скрутили оператора «Схем» Олександра Мазура та відібрали у нього дві камери. Охорона банку стерла інформацію, однак технічним спеціалістам вдалося відновити її після повернення камер. Завдяки відновленому відео вдалося ідентифікувати кількох підлеглих Мецегра, які брали участь у нападі.

За фактом нападу Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 117 КК України – «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу, обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

У банку стверджували, що журналісти начебто намагалися заволодіти інформацією з обмеженим доступом і погрожували звернутися до правоохоронних органи. Згодом наглядова рада «Укрексімбанку» розпочала внутрішню перевірку та пообіцяла «сприяти впровадженню політики медійної відкритості».