UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова комітету Бундестагу з правлячої коаліції заперечив видачу українських громадян, що “застрягли” з паспортами

Відповідного рішення немає, але проблема обговорюється і може бути вирішена на рівні Євросоюзу

Голова комітету Бундестагу у справах Європейського Союзу Антон Гофрайтер, що представляє коаліційну урядову партію “Зелених”, заперечує ухвалення рішення за зверненням міністра зовнішніх справ України Дмитра Кулеби. Він наголосив у коментарі, що це “дилема” і проблема не має остаточного розв'язання як реагувати на відповідний виклик, що стоїть як перед Німеччиною, так і перед Україною. Водночас він наголосив на аргументах та шляхах, як може бути вирішено питання, повідомляє Tagesschau.

Читайте також: В Польщі передумали: надаватимуть захист українцям без паспортів та не передаватимуть їх приватні дані

Очільник комітету німецького парламенту вказує, що у конституції ФРН закріплено право кожного відмовитись від військової служби. “Я вважаю, що примус людей, які не хочуть воювати, ні за яких обставин – це в підсумку не робить українську армію сильнішою", - сказав Гофрайтер. Водночас він не заперечив, що і в цьому питанні може бути інше рішення, зокрема спільне європейське, оскільки чимала кількість громадян працюють, надаючи послуги, наприклад з перевезень, у різних країнах ЄС. Саме тому, на думку очільника комітету Бундестагу має бути консолідоване рішення у юридичному просторі всього Євросоюзу, а не окремих країн.

Антон Гофрайтер виступає за єдине європейське рішення. «Деякі з цих людей є водіями вантажівок, тому їм також доводиться регулярно перетинати внутрішньоєвропейські кордони. І тому це було б набагато логічнішим».

Раніше, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна звернулась до Німеччини, щодо припинення перебування на їх території громадян які не оформили відповідні документи у консульському відділі та не стали на військовий облік, не оновили дані.

Також він заявив, що наразі росіяни більш ефективно використовують свої військові зусилля у порівнянні із Заходом, який надає підтримку нашій державі. За його словами, в умовах війни важлива не лише кількість і якість того, що надається, але й терміни.