UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Київської ОВА повідомив, що хтось від його імені просить гроші та обладнання для військових

Руслан Кравченко показав фейкового листа, написаного на офіційному бланку Київської обласної військової адміністрації.

Очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив, що від його імені хтось розсилає фейкові листи нібито про допомогу військовим. За словами очільника ОВА, він вже звернувся до поліції.

«До мене в руки потрапив лист, написаний нібито від мого імені одному з підприємців області. Все на «офіційному» бланку Київської обласної державної адміністрації, з печаткою та нібито моїм підписом. Хочу одразу сказати – це фейк!», – зазначив Кравченко.

Він розповів, що у листі йшлося про допомогу 114 бригаді Територіальної оборони. У списку були біноклі, старлінки, квадракоптери, автівки, прилади нічного бачення тощо. Також у листі йшлося про перерахунок  90 тисяч гривень на конкретний розрахунковий рахунок. 

Читайте також: Росіяни поширюють фейк, що Зеленський купив казино на Кіпрі

«Але «пісатєлі» прорахувалися. Бо підприємці Київщини знають, що КОДА і я як голова адміністрації такими методами не працюємо і не «вибиваємо» на допомогу військовим», – зазначив  Кравченко.

Глава ОВА додав, що вже звернувся до Головного управління Нацполіції Київської області. Він вимагає  розслідувати факт підробки документа та мого підпису. 

«Аналогічні листи надсилаються не лише від мого імені. Вже знаю про факти, коли таку підробку розіслали і від імені голів низки районних державних адміністрацій. Розумію, що листи, які потрапили до мене, можуть бути не єдиними. Тому прошу всіх підприємців, хто отримав аналогічне «прохання» повідомити про це в КОДА та правоохоронцям», – додав Кравченко.

Читайте також: Таємний підрозділ замість біолабораторій: росіяни вигадали фейк про досліди над людьми у ЗСУ

Зазначимо, що це не перший випадок, коли очільник ОВА заявляють про розсилку фейкових листів від їх імені. Зокрема, такі випадки траплялися з очільниками Полтавської, Одеської, Дніпропетровської областей. Про подібні листи також повідомляла Служба безпеки України. Центр протидії дезінформації теж періодично повідомляє про розсилку фейкових листів від імені міністерств, державних установ тощо.

Раніше повідомлялося, що російські пропагандисти поширюють фейкову інформацію, нібито впливовий британський журнал The Economist помістив на обкладинку українського президента у вигляді мішені із заголовком «Останні місяці Зеленського». Однак ні в архіві, ні серед актуальних публікацій видання не існує такого номера і заголовку.