UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хочемо всіх заспокоїти: КМІС проводить опитування в Західній Україні для ZN.UA

Низка надто пильних громадян і СБУ, трохи не розібравшись, угледіли "велику зраду" в тому, в чому не угледіли її п'ять років тому. Питання соцопитування, за винятком двох нових, дублюють опитування 2014 року для проекту "Пісня про Батьківщину", покликаного оцінити настрої українців, враховуючи існуючі зовнішні ризики.

Спільне дослідження КМІС і ZN.UA грудня 2014 року, проведене в західних областях, показало, що, незважаючи на масове отримання паспортів сусідніх держав і трудову міграцію, населення Закарпаття, Буковини і трьох Галицьких областей однозначно пов'язує свою долю з Україною.

DT.UA

Через п'ять років ZN.UA вирішило повторити це опитування, допускаючи думку про те, що за цей час низка факторів могла вплинути на настрої в регіонах. Серед цих факторів: посилення трудової, і не тільки трудової, міграції (що також досліджувало ZN.UA разом з КМІС у своєму проекті "Кровотеча"); загострення історичних дискусій з Польщею; мовних - з Угорщиною; заява депутата польського Сейму від "Громадянської платформи" Славоміра Нітраса про те, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пропонував Польщі захопити і поділити українські землі.

"Дзеркало тижня" вирішило повторити питання, які ставило в 2014 році, при цьому додавши лише два нових, в яких Служба Безпеки України, як і в тих, що були в анкеті 5 років тому, не знайде проросійської крамоли. А ці питання: "Якими мовами Ви б хотіли, щоб володіла ваша дитина/діти для досягнення успіху? (Можливо декілька відповідей)" і "В яких країнах на поточний момент працюють ваші родичі?"

Подібні соціологічні опитування здатні принести практичну користь, насамперед, тим, від кого в нашій державі залежить прийняття життєво важливих рішень.

"Дзеркало тижня" систематично, коли вдається знайти кошти, проводить суспільно-значущі соціологічні опитування. Зокрема, в березні-квітні 2014 року ми провели опитування у восьми так званих областях "підкови ризику". Воно показав, що настрої у Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій, Одеській, Харківській та Миколаївській областях дуже далекі від того рівня проросійськості, на який розраховував Кремль, який до того моменту вже відібрав Крим. Також Луганська і Донецька області тоді, до речі, показали з ними цілком прийнятний, за умови грамотної роботи, рівень проросійськості. У той момент багато хто заявляв, що опитування "Дзеркала тижня" зупинило гарячі голови і доказово продемонструвало, що ці області переважною більшістю асоціюють себе з Україною, а не Росією.