UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Міноборони відкидає варіант "замороження" війни, але допускає ймовірність її "охолодження"

Резніков розповів, що РФ вже втратила 30% військових, на підготовку яких пішло 15 років, та близько тисячі пілотів різного рівня. 

В Україні можливе пониження активності бойових дій, проте "замороження" війни, як це сталося після захоплення росіянами частини Донбасу, бути не може. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час інтерв'ю виданню "Голос Америки". 

"Я не думаю, що можливий варіант заморожування. Можливий варіант пониження активності, залежно від того, який сезон. І знову ж таки, сучасна війна – це війна ресурсів. Ресурси, звісно, виснажуються з обох сторін. І, відповідно, кожна сторона потребує часу на відновлення", - додав глава Міноборони. 

Він додав, що армія окупантів зменшилася, за попередніми даними, на третину з моменту початку повномасштабного вторгнення. Йдеться про 30% елітного корпусу РФ – десантників, морпіхів, спецназівців офіцерського та сержантського складу у віці в середньому 35 років. За даними глави Міноборони, їх готували протягом останніх 15 років. 

Резніков проаналізував й кількість ліквідованих ЗСУ російських літаків та гвинтокрилів, яка дає підстави вважати, що РФ втратила також близько тисячі пілотів різного рівня. 

"Це означає, що втрачена еліта льотна, яка може літати вночі, виконувати певні маневри, - пояснив він, додаючи, що цей ресурс теж потребує відновлення. - Тому, скажімо, охолодження ситуації з погляду бойових зіткнень можливе. "Замороження" того, що люди хочуть називати "конфліктом", я не бачу, бо це не є конфлікт. Це – війна. Війна на виживання. І ми будемо захищати себе, щоб вижити". 

Читайте також: Путін погрожує затягнути війну, але звинувачує у цьому США

Нагадаємо, колишній спецпредставник США у справах України Курт Волкер заявив, що війна РФ проти України триватиме як мінімум ще рік. За його словами, все залежатиме насамперед від якісної та кількісної допомоги Заходу у вигляді зброї та фінансових позик.

Чому агресор провалив перший етап вторгнення і не зміг досягти успіху в другому? Які завдання має вирішити наша армія на третьому етапі, щоби витіснити росіян з України? Якими можуть бути наслідки перемир'я, до якого Путін схилятиме Україну? Відповіді на ці запитання та прогноз на найближчі місяці ви знайдете у статті генерал-майора Сергія Савченка "Чекаєте на потужну вогневу підготовку та контрнаступ? Цього не буде. Все вже почалося".