500 тисяч доларів біткоінами вимагали два терориста 59 і 60 років за те, щоб припинити підривати бомби в Києві, про це написав заступник глави МВС Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook.
Він нагадав, що 17 липня на метро Шулявська в 20:10 в урні стався вибух саморобного вибухового пристрою. В результаті чого випадковий перехожий отримав поранення обох ніг.
На місце негайно виїхали оперативники, кінологи і вибухотехніки. Інформація підтвердилася в повній мірі. Фахівці знайшли саморобний вибуховий пристрій і знешкодили його шляхом контрольованого вибуху.
Заступник Міністра повідомив, що того ж дня о 11:40 на електронну пошту СБУ надійшла заява про те, що в арці на вул. Лесі Українки, 24 закладено вибуховий пристрій. Однак ця інформація не підтвердилася.
«Терористи грали на нервах киян та правоохоронців. А поліцейські не спали ночами і рили землю для того, щоб обчислити терористів. Адже їх мішенню міг стати будь-який киянин або гість міста - дитина, жінка, пенсіонер», – написав Геращенко.
За його словами в поліції проаналізували сотні відеозаписів з камер спостереження, провели моніторинг тисяч телефонів.
«В ході спільної операції поліції і СБУ було затримано два громадянина України, киянина, 1960 і 1961 р. р. Ці громадяни, з корисливих мотивів, бажаючи отримати близько 500 тисяч доларів США, здійснювали терористичні акти, сподіваючись залишитися невідомими і безкарними. Незважаючи на свій поважний вік, вони вивчили досвід використання криптовалют злочинцями всіх мастей і сподівалися залишитися безкарними, отримавши гроші на електронний гаманець», – зазначив Антон Геращенко.
З моменту вибуху першої бомби поліції знадобилося 10 днів на встановлення осіб та затримання негідників.
«Дякую всіх співробітників поліції і СБУ, які не покладаючи рук шукали і знайшли небезпечних терористів», – додав заступник міністра.
Нагадаємо, сьогодні контррозвідники Служби безпеки України затримали організаторів серії вибухів у Києві, вимагали 500 тисяч доларів.
Саморобні вибухові пристрої мінери заклали біля входу на станції метро «Шулявська» і «Мінська», у будинку на Подолі і на сортувальній станції.