UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гелловін: традиції святкування

Раніше вірили, що в цей день відкривається кордон між світом живих та мертвих.

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада в багатьох країнах світу святкують Гелловін. В Україні офіційно не святкують його, але багато українців люблять це свято і пов’язані з ним традиції.

Читайте також: Страшні, веселі, атмосферні: найкращі фільми для перегляду на Гелловін

Як святкують Гелловін

Коріння святкування сягає традицій кельтів Ірландії та Шотландії, які пов’язані з закінченням збору врожаю. Раніше вважали, що цього дня відкривається кордон між світом живих та мертвих і тіні померлих проникають на землю. Щоб захиститися від них, палили багаття і носили страшний одяг.

Раніше у ніч свята також було прийнято приносити в жертву тварин. Вважали також, що необхідно принести шматочок священного полум'я додому та розпалити за його допомогою вогнище.

До наших днів ці традиції не збереглися. У свято прийнято одягати костюми, але вони вже не обов'язково мають бути страшними.

Також зараз вже не запалюють вогнища. Замість них встановлюють Світильник Джека - з гарбуза вирізають страшну пику, в яку встановлюють свічку. Також можна використовувати просто свічки. Особливо – червоного кольору.

Традиційно також прийнято випрошувати солодощі. Діти, вбрані в костюми, ходять від дому до дому і кричать «Цукерки або смерть!» (Treat or trick!).