UA / RU
Підтримати ZN.ua

Газ, опалення, електроенергія: скільки треба платити з 1 листопада

Тарифи залишилися на рівні жовтня.

Попри війну, українці мають своєчасно здійснювати комунальні платежі. Зокрема, необхідно платити за газ, світло та опалення. Видання «На пенсії» розповіло, скільки треба платити за ці комунальні послуги у листопаді.

Яким буде тариф на газ у листопаді

В Україні більшість побутових споживачів газу (близько 98%) обслуговує компанія «Нафтогаз України».

Читайте також: «Нічний» тариф на світло: хто може на нього перейти

У рамках тарифу «Фіксований» українці продовжать платити у листопаді по 7,96 гривні за кубометр блакитного палива.

Цей тариф діятиме до 30 квітня 2025 року. Ціни на газ у інших дев’яти постачальників варіюватимуться від 7,7 гривні до 9,90 гривні за кубометр газу.

Скільки треба платити за світло з 1 листопаді

Українці протягом неопалюваного сезону платили за єдиним тарифом за електроенергію, а саме 4,32 грн/кВт-год.

З 1 жовтня 2024 року до 30 квітня 2025 року власники установок електричного опалення можуть сплачувати за пільговим тарифом, якщо загальний обсяг споживання не перевищує 2000 кВт-год на місяць. Відповідно до постанови Кабміну, від 31 травня № 632, вартість електроенергії у такому випадку становитиме 2,64 грн/кВт-год.

Чи змінився тариф на воду у листопаді

В Україні у великих містах заборонено підвищувати тариф на водопостачання та водовідведення. Але це можуть зробити в невеликих населених пунктах, де рішення про підвищення приймає місцева влада.

У зв’язку із цим у деяких містах тарифи на водопостачання з початку року вже зросли до 40%. Підвищення можуть продовжити у листопаді.

Скільки треба платити за опалення у листопаді

Тариф на опалення  для населення під час опалювального сезону 2024-2025 залишиться на рівні минулорічних показників через мораторій на підвищення тарифів.

Так, тариф на опалення може змінюватись залежно від регіону, але в середньому він становитиме 1654,41 грн/Гкал.

Нагадаємо, єдиний тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт-год. Водночас у Міненерго зазначили, що ринкова вартість складає 7,5 грн/кВт-год.