UA / RU
Підтримати ZN.ua

Харківських "торговців посадами" відправили під арешт

Крісло голови ОДА шахраї оцінили в мільйон доларів.

Дзержинський районний суд Харкова відправив під арешт шахраїв, які "продавали" державні посади, повідомив речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко.

"Суд обрав обом тримання під вартою на 60 днів з можливістю внесення застави в 4 млн грн – одному і 3,5 млн грн – другому", - розповів Чубенко.

Слідство встановило, що підозрювані пропонували клієнтам лобіювати їх призначення на високі посади в органах державної влади та правоохоронній системи за гроші. Вони стверджували, що близько знайомі з керівництвом Верховної Ради, головами парламентських фракцій і членами уряду, повідомили в пресцентрі СБУ.

Призначення на посаду голови Харківської ОДА зловмисники оцінили в 1 млн доларів, а посаду голови обласного управління Державної податкової служби – у 100 тисяч доларів.

2 червня 68- і 52-річного мешканців Києві затримали у харківському ресторані під час передачі ним завдатку – 100 тисяч доларів за посаду голови ОДА і 50 тисяч за місце начальника обласної Податкової.

Перед цим оперативники задокументували факт передачі харків'янкою підозрюваним 60 тисяч доларів за сприяння в отриманні депутатського мандата на довиборах до Верховної Ради.

Кримінальне провадження за даним фактом було зареєстровано 23 березня. 15 березня відбулися довибори в 179-му мажоритарному окрузі, на яких перемогла колишня голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

Підозрюваним інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу). Їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також: "Динамо" і "Шахтар" відправили гравців на карантин

29 березня народний депутат Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких брат керівника Офісу президента Денис Єрмак обговорює з низкою осіб можливість призначення на державні посади.

Дати на записах свідчать про те, що вони зроблені в період із серпня по вересень 2019 року. У розмовах фігурують посади в "Укрзалізниці", в Міністерстві інфраструктури, Київській митниці тощо.

Люди, які позиціонуються як помічники Дениса Єрмака, відкрито обговорюють отримання грошей за організацію таких зустрічей.

Андрій Єрмак підтвердив, що на записах – його брат Денис. При цьому керівник ОП пообіцяв звернутися до СБУ та ДБР, щоб слідство з'ясувало достовірність відеозаписів, хто і за яких обставин їх зробив, і як вони опинилися в Лероса. Єрмак звинуватив депутата в переході "червоних ліній" і переслідуванні власних інтересів, а також пообіцяв, що "тому доведеться відповідати публічно за кожне слово". ДБР відкрило щодо Лероса кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу.

Своєю чергою Лерос передав відеозаписи до НАБУ, попросивши керівництво Бюро відкрити кримінальне провадження та перевірити можливу причетність Єрмака до злочинів.

"Схеми" ідентифікували ключових фігурантів відео: ними виявилися товариш Дениса Єрмака Сергій Шумський і підприємець з Харкова Дмитро Штанько, який і здійснював відефіксацію. Судячи зі змісту розмов, Шумський за гроші організовував зустрічі "пошукачів" посад із Денисом Єрмаком.