Плани гуманітарного реагування ООН для України на 2015 та 2016 роки передбачали залучення близько 300 млн доларів на рік, однак залучити вдалося лише 200 nf 100 млн доларів відповідно, повідомив координатор систем ООН в Україні Ніл Вокер в інтерв'ю DT.UA.
За його словами, недофінансування програм пов'язано з жорстко. глобально. конкуренцією за гуманітарну допомогу та зменшенням масштабу бойових дій в Донбасі.
"І 2015-го, і 2016 року ми закликали світове співтовариство і донорів виділити для України близько 300 млн дол. Отримали - 200 млн і 100 млн дол. відповідно. Чому так сталося? Насамперед, треба розуміти, що за фінансування гуманітарної допомоги у світі дуже жорстка конкуренція. Це, загалом, зрозуміло, беручи до уваги потреби інших країн - Сирії, Іраку, Ємену, Афганістану і т.д.", - зазначив він.
Вокер вказав, що якщо протягом 2015 року бойові дії в Донбасі активно велися, то в кінці року характер бойових дій змінився, і обстріли зосередилися вздовж вузької лінії розмежування.
"Крім того, є великі відмінності між кризою в Україні й інших країнах. Наприклад, в Україні немає таборів для біженців, де люди жили б у жахливих умовах. Переважну більшість ВПО так чи інакше прийняли місцеві громади на іншій території України. Треба дивитися і на позитивні сторони. Для мене одна з найсильніших - це солідарність українського суспільства, зокрема у підтримці ВПО", - підкреслив він.
На думку представника ООН, світові ЗМІ врешті-рештЮ почали приділяти більше уваги конфліктам в інших регіонах світу, що також вплинуло на виділення Україні міжнародних грантів.
"Немає в Україні й міжрасових, етнічних і релігійних відмінностей, як в інших країнах. Тож міжнародні новинні агентства, ТБ-канали, такі як CNN, шукають новини в інших місцях. Саме тому 2016 року забезпечення гуманітарних потреб в Україні було навіть не таким, як 2015-го. У зв'язку із цим наші дії спрямовані на посилення комунікації у Брюсселі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Женеві, щоб люди більше знали про те, що відбувається в Україні, щоб одержати для неї додаткову підтримку", - додав Вокер.
Нагадаємо, 1 лютого члени Ради безпеки ООН у своїй заяві висловили серйозну стурбованість з приводу небезпечного погіршення ситуації на Сході України і її важких наслідків для місцевого цивільного населення.
Детальніше про діяльність ООН в Україні читайте в інтерв'ю Ніла Вокера DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".