UA / RU
Підтримати ZN.ua

Громада храму УПЦ МП у Василькові попросилася у Російську православну церкву

Громада храму Антонія і Феодосія Печерських, що належить Київській єпархії УПЦ МП, оприлюднила відкритий лист патріарху Кирилу, в якому висловила недовіру вищому керівництву УПЦ і попросила канонічного притулку у РПЦ.

Настоятель і віруючі храму Святих Преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Василькові, що знаходиться в єпархії УПЦ МП, попросилися у пряме підпорядкування Російської православної церкви.

"Просимо вас прийняти нас, ваших вірних чад, під свій первосвятительський омофор у тому статусі, який побачить і визнає можливим ваша святість і Священний синод РПЦ", - сказано у відкритому зверненні громади до глави РПЦ патріарха Кирила.

Своє прохання вони аргументували кризою в УПЦ МП, а також "послідовною і неухильною політикою керівництва УПЦ в особі митрополита Київського і всієї України Володимира), направленою на остаточний відрив від РПЦ".

Громада вже замовила нову табличку для храму, в якій відсутня назва УПЦ. Тепер вона буде виглядати таким чином: "Московський патріархат. Храм святих преподобних Антонія і Феодосія Печерських".

При цьому в УПЦ МП і РПЦ зійшлися на думці, що ніяких наслідків ініціатива громади мати не буде, оскільки "фактично вона і без того знаходиться в цьому підпорядкуванні", пише "КоммерсантЪ-Украина".

"Дивно бачити таку заяву, коли віруючі просяться у підпорядкування до глави РПЦ, фактично перебуваючи в цьому підпорядкуванні, оскільки УПЦ МП є частиною Російської православної церкви. Лист дуже дивний, і ми взагалі сумніваємося в його авторстві", - сказав журналістам прес-секретар глави УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко.

Секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук також висловив упевненість, що жодних наслідків це звернення не матиме.

"Всі віруючі УПЦ МП і без того знаходяться у підпорядкуванні у патріарха Кирила", - зазначив він.

Експерти вважають, що масовим явищем ця ідея не стане.

"Автори цього листа - маргінали, які критикують не тільки митрополита Володимира, але і патріарха Кирила, розповідаючи, що в церкві немає благодаті, а вона залишилася тільки у Почаївській лаврі, де постійно проповідують ідею "русского мира". По всій країні знайдеться 15-20 таких попів, заяви яких вигідні Російській православній церкви, щоб показати, що в УПЦ МП є внутрішні розбіжності, і що українській церкві не потрібна самостійність", - пояснив свою точку зору богослов, доктор філософських наук Юрій Чорноморець. !zn

Читайте також:

1025-річчя Хрещення Русі відсвяткували менше 1% українців

УПЦ КП закликала УПЦ МП відновити діалог про створення Єдиної помісної церкви в Україні

Київський патріархат стурбований долею УПЦ МП, яку "хочуть віддати Москві"