UA / RU
Підтримати ZN.ua

GRECO підтримує створення антикорупційного суду в Україні

Група держав проти корупції проаналізувала процес розслідування корупційних справ в Україні.

Орган Ради Європи група GRECO (The Group of States against Corruption - Група держав проти корупції) бачить необхідність створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду. Про це йдеться в звіті групи за результатами оцінки запобігання корупції серед народних депутатів, суддів і прокурорів.

У НАБУ на своїй сторінці в Facebook прокоментували звіт GRECO, зазначивши, що експерти групи звернули увагу на процес розслідування корупційних справ в Україні. Так, експерти підкреслили, що НАБУ і САП розслідували та ініціювали притягнення до відповідальності ряду топ-корупціонерів країни, але процес зупинився на рівні судів.

"Після Революції гідності жоден чиновник й досі не був засуджений за корупційний злочин. Тому, незважаючи на те, що створення спеціалізованих судів є виключним кроком, GRECO вважає: сьогодні в Україні його створити доцільно", - зазначили в НАБУ.

Крім того, важливо забезпечити прозорий відбір спеціалізованих суддів для розгляду корупційних справ чиновників і захистити їх від зовнішнього впливу, вважають експерти GRECO.

13 липня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер в ході саміту Україна-ЄС повідомив про те, що Євросоюз не наполягає на створення в Україні окремого Антикорупційного суду, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках діючої судової системи.

Нагадаємо, Законопроект про антикорупційні суди був зареєстрований у Верховній Раді України 1 лютого. У законопроекті пропонується створити Вищий антикорупційний суд, якому будуть підслідні всі справи Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури. 70 суддів цього суду повинні давати дозволи на прослуховування, арешт і відсторонення від роботи корупціонерів, а також виносити їм вироки. Ще з 30 суддів пропонується створити спеціальну палату у Верховному суді - як апеляційну інстанцію.

Про необхідність створення антикорупційних судів неодноразово заявляли представники громадянського суспільства, директор НАБУ Артем Ситник, а також дипломати ЄС та США.

У той же час, категоричний проти цієї ініціативи виступили голова Верховного суду України Ярослав Романюков, а також Вища рада правосуддя.