Російсько-терористичні війська не дотримуються домовленості про розведення сил і засобів на трьох ділянках лінії розмежування. Це питання розглядатиметься на найближчому засіданні в Мінську в середу і донесений керівництву Німеччини і Франції, заявляє представник України в Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма.
"Ми за подіями, що відбуваються в останні дні, бачимо, що та сторона не дотримується домовленостей. Напевно, з єдиною метою: зірвати взагалі весь цей переговорний процес. І я не думаю, що за цим стоять маленькі командири – це серйозне політичне рішення, яке тягне за собою дуже серйозні наслідки в цілому", - заявив Кучма журналістам у п'ятницю, перебуваючи з робочою поїздкою у Житомирській області.
У таких умовах, за його словами, українській стороні "нічого не залишається, крім як у середу в Мінську поставити питання руба: хлопці, або давайте ми скажемо, що ми нездатні вирішувати такі проблеми, чи що? Подивимося". "Але грати, вибачте, в піддавки вже не можна", - підкреслив представник України.
Кучма додав, що коментувати порушення бойовиками домовленостей "сумно, тому що була якась надія, і були запевнення з боку ОРДО/ОРЛО, що вони будуть дотримуватися домовленість".
"Над цим документом працювали дуже серйозні люди, представники Генерального штабу України в тому числі. І вважали, що це буде якийсь крок вперед, тому що ми покажемо, що можна дотримуватися режиму тиші, що можна дійсно відвести і всю техніку, і відвести живу силу", - зазначив він.
На питання про підготовлювані праймеріз на "виборах" в т. зв."ДНР", Л. Кучма заявив: "Якщо вони це зроблять, вони справді покажуть, що з ними домовлятися не можна. Це такий висновок, який ми повинні зробити з таких заяв".
Нагадаємо, в ході засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі 21 вересня було підписано рамкове рішення про розведення сил та засобів ЗСУ і бойовиків ОРДЛО на лінії розмежування в зоні АТО.
Розведення заплановане тільки на трьох ділянках лінії розмежування з чітко визначеними координатами. В той же час, Київ розраховує на те, що в ході його імплементації будуть відпрацьовані підходи з розведення сторін уздовж всієї лінії розмежування.
Згідно з підписаним контактною групою документом, обов'язковою умовою для початку розведення сил ЗСУ та бойовиків ОРДЛО в зоні проведення антитерористичної операції є семиденний режим "повної тиші".