UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ вивчає економічні мотиви вбивства херсонської активістки Гандзюк

Вирубка лісів у Херсонській області збільшилася в 15 разів. При цьому поліція жодну з реєстрованих справ не передала до суду.

Генпрокуратура вивчає пости вбитої Катерини Гандзюк на предмет виявлення економічних чинників в Херсонському регіоні, які могли стати приводом для її вбивства. Про це повідомляє начальник відділу процесуального керівництва досудового розслідування ГПУ, член групи прокурорів у справі Гандзюк Володимир Паровий.

"У своїх постах Катерина Гандзюк писала, що її хвилює," хто там пиляє ліс: Цегельник потроху, або Мангер з Гордєєвим оптом. Буде вам скандал, якщо так просите", - пише прокурор у блозі на Цензор. нет.

У ході перевірки ГПУ було встановлено, що в мисливських господарствах Херсонської області обсяги незаконних рубок лісів виросли в 2019 році в 15 разів. Поліцією зареєстровано 401 справу за фактами незаконних рубок ( протягом 2018 і першого кварталу 2019 року). При цьому, як зазначає прокурор, поліція не скерувала до суду жодної справи. За його даними, незаконно добута деревина переробляється на приватних пилорамах.

"У 2018 році в лісах виявлено 258 лісових пожеж на площі 772,4 га, з них верхових - 242 га", - додає Паровий. "Станом на 30.04.2019 зафіксовано 52 пожежі на площі 133 гектарів. Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено верховий підпал лісу. Це робиться спеціально для того, щоб надалі використовувати незгорілі деревину як пиломатеріали. Тільки в окремих приватних пилорамах було виявлено 3 тис. куб. м. обгорілої деревини".

Паровий зазначив, що "при таких обставинах ініціювалося створення парку "Гілея"(Ладшафтний парк, який створювався за ініціативою Мангера - ред.) і створено кінно-спортивний клуб "Гранд-прі" (дітище заступника голови ОДА Євгена Рищука - ред.)".

Також прокуратура розслідує нецільове використання коштів та виконання будівельних робіт без відповідних кваліфікаційних сертифікатів на об'єкті "Шляхопровід по проспекту адмірала Сенявіна - вулиця Залаегерсег в Херсоні" і на реконструкції перонів аеропорту "Херсон".

Читайте також: Береза анонсував фінальне засідання ТСК щодо вбивства Гандзюк

Як повідомлялося, суд у Херсоні почне розглядати справу про вбивство радника мера міста, активістки Катерини Гандзюк 27 травня. Цю справу буде вести суддя Юлія Бочко. Соратники вбитої активістки вимагають завершення розслідування справи, яке триває вже дев'ять місяців. 18 травня активісти анонсували Всеукраїнську акцію, на якій вимагатимуть відставки генпрокурора Юрія Луценка та голови МВС Арсена Авакова.

24 квітня прокуратура вручила нову підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру – він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасникам нападу на Гандзюк, тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).

Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).

Детальніше про справу Катерини Гандзюк читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".