UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ вилучила документи в ході обшуку в НАБУ - прес-секретар генпрокурора

Слідчі Генпрокуратури прийшли з обшуками у справі тримісячної давності, заявив директор антикорупційного бюро.

З метою відшукання і вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, ГПУ провела виїмку документів в ході обшуку в НАБУ у справі про незаконне прослуховування фізичної особи, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"ГПУ розслідує факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. З метою відшукання і вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, Генпрокуроаторой проведена виїмка документів. Проводяться необхідні слідчі дії", - написала Сарган на своїй сторінці в Facebook о 14:20 в п'ятницю, 5 серпня.

Читайте також: СБУ і МВС не займалися прослуховуванням Лещенка і Ляшко - офіційна заява

У той же час ще станом на 14:00 глава НАБУ Артем Ситник повідомляв, що "дій, спрямованих на вилучення документів або обшук в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не здійснювалося".

Ситник повідомив, що в якості підстави для обшуку у пред'явленій ГПУ постанові було зазначено розслідування кримінального провадження від 22.04.2016 р.. "за фактом вчинення незаконного прослуховування співробітниками НАБ телефонних розмов одного з фігурантів кримінальних проваджень, яке розслідує бюро". У відповідь бюро представило ГПУ документи, що підтверджують законність дій бюро.

Також було роз'яснено, що згідно з чинним законодавством НАБ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, тому факти, наведені в якості підстави для обшуку, так само як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного виробництва, не відповідають дійсності.

Ситник також підкреслив: "Показово, що дане провадження було розпочато в квітні, відразу після того, як НАБ ініціювало активне обговорення в публічній площині питання про надання бюро прав для автономного прослуховування. Три місяці справа "пролежала на полиці", і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком".

"Цікавий момент - стаття, за якою кваліфіковано дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного паном Сусом (Дмитро Сус - начальник управління ГПУ з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та майна, - ред.)", - зазначив директор НАБУ.

Крім того, наголошується, що на час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку в будівлі була задіяна групу спецназу НАБУ. Інформація, поширена в деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито знаходиться спецпідрозділ СБУ "Альфа", не відповідає дійсності.

У березні 2016 року голова НАБУ Артем Ситник прокоментував інформацію DT.UA про те, що віце-президент США Джо Байден двічі в бесіді з президентом України Петром Порошенком наполягав на необхідності забезпечення НАБУ окремої від СБУ технічною можливістю вести прослуховування. Він також повідомив, що в даний час НАБУ співпрацює з ФБР. "Якщо ми їх про щось попросимо, то вони можуть підключити фінансову розвідку", - сказав голова Національного антикорупційного бюро.

У липні Комітет Верховної Ради України з питань протидії та запобігання корупції підтримав ініціативу додати НАБУ до органів, які мають повноваження знімати інформацію з каналів зв'язку в рамках проведення негласних слідчих дій. Комітет одноголосно рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №4721 в цілому.