UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ розслідує вербування дітей бойовиками "ДНР"

Двом керівникам вербувальних таборів в ОРДО повідомили про підозру.

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру двом керівникам так званих "військово-патріотичних" таборів в ОРДО, які займаються вербуванням неповнолітніх для їх залучення до терористичної організації "ДНР". Слідчі органи вживають заходів для розшуку і затримання підозрюваних, повідомила прес-служба ГПУ в понеділок, 12 серпня.

За даними слідства, підозрювані, вступивши в змову з керівництвом угруповання "ДНР" і представниками окупаційного контингенту Збройних сил Російської Федерації в Донецькій області, створили клуби "Спартанці" та "Амазонки" для вербування хлопчиків і дівчаток відповідно. Обидва клуби є частиною так званого "військово-патріотичного руху" "Молода гвардія", що діє на окупованій території.

"До основних завдань таких об'єднань належать вербування і залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі у протиправній діяльності терористичної діяльності "ДНР" під виглядом військово-патріотичного навчання і виступів на різних військово-спортивних заходах", - пояснили в прокуратурі.

Встановлено, що підозрювані вербували дітей і підлітків у віці від 5 до 18 років для підготовки до участі в терористичній діяльності та бойових діях проти сил АТО / ООС. Дітей навчали поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибухівкою. Обов'язковою умовою членства в клубах є носіння камуфляжу з символікою угруповання "ДНР".

Своїми діями терористи порушили ряд міжнародних конвенцій про захист прав дітей, зокрема, ст. 2 і 4 факультативного протоколу до Конвенції про права дитини, що стосується участі дітей у збройних конфліктах, 2000 року, ст. 77 додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, ст. 3 Конвенції про заборону та негайні заходи щодо викорінення найгірших форм дитячої праці 1999 року, ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року, ст. 2 Конвенції про захист прав дитини 1989 року.

Крім того, дії підозрюваних кваліфікуються як грубе порушення ст. 52 Конституції та ст. 30 закону України "Про захист дитинства".

Зловмисникам інкримінують ч. 1 ст. 258-3 (організаційне та інше сприяння діяльності терористичної організації), ч. 1 ст. 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань і участь у їх діяльності), ч. 3 ст. 260 (керівництво передбаченими законами України воєнізованими формуваннями), ч. 2 ст. 438 (порушення за попередньою змовою групою осіб законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Детальніше про факти залучення дітей до терористичної діяльності бойовиками російсько-окупаційних формувань читайте у статті Сергія Зубченка "Діти війни: як Росія залучає українську молодь з тимчасово окупованих територій до терористичної діяльності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".