UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ перевірить законність зняття арештів з рахунків Олександра Януковича

При цьому в Генпрокуратурі зазначили, що постанова судді Печерського райсуду про зняття арешту з рахунків до ГСУ Нацполиции прийшла з запізненням, а до ГПУ взагалі не надходила.

Генеральна прокуратура України вирішує питання про внесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань справи для перевірки законності рішення слідчого судді Печерського районного суду Києва, який скасував арешт, накладений на рахунку увязываемых з сином екс-президента України Віктора Януковича Олександром семи юридичних осіб, передає "Інтерфакс-Україна".

"У зв'язку з поширенням у ЗМІ інформації про зняття арешту з коштів, накладених на рахунки юридичних осіб, відкритих в ПАТ "ВБР", які, за версією слідства, пов'язані з А. Януковичем інформуємо, що дійсно 14.02.2018 слідчим суддею Печерського райсуду Києва безпідставно скасовано арешт, накладений на рахунки семи юридичних осіб", - повідомляє у вівторок прес-служба Генпрокуратури України.

При цьому у відомстві підкреслюють, що про прийняття зазначеного рішення слідчого судді стало відомо тільки у квітні поточного року, після прибуття вищевказаної постанови до Головного слідчого управління Національної поліції України, а до Генеральної прокуратури зазначена постанова взагалі не надходила.

"В даний час ГПУ за фактом скасування 14.02.2018 слідчим суддею Печерського районного суду Києва арешту з рахунків ТОВ "Типікон А", ТОВ "ВБР-Інвест", ТОВ "Лайтрум", ТОВ "Квардис Н", ТОВ "Вектор Перспектива", ТОВ "Аранит К", ТОВ "Ді Соуз" вирішується питання про внесення відповідних відомостей до ЄРДР для перевірки законності даного рішення суду за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови)", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, інформують у Генпрокуратурі, з метою перевірки стану розслідування у зазначеному кримінальному провадженні у Головному слідчому управлінні Національної поліції України призначено службове розслідування.

Нагадаємо, 16 квітня 2018 року з рахунків компаній, пов'язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, був знятий арешт згідно з рішенням Печерського районного суду міста Києва. Мова йде про арешти, накладені в 2015 і 2016 роках по справі щодо привласнення бюджетних коштів через відділення "Укрзалізниці".

За версією слідства, в період з 01.01.2013 по 30.06.2014 посадові особи "Всеукраїнського банку розвитку" з метою отримання державних коштів незаконно кредитували "Донецьку залізницю", "Львівську залізницю", "Одеську залізницю", "Південно-Західну залізницю", "Південну залізницю" і "Придніпровську залізницю". Загальна сума незаконних кредитів склала понад 2,5 млрд. грн.

При цьому офіційної підозри так і не було оголошено, а слідство, суд вважає, "не довело, що кошти на зазначених рахунках є предметом злочинної діяльності".

Саме ці обставини і стали підставою для зняття арешту з фігуруючих у розслідуванні рахунків.

Раніше Печерський районний суд Києва 14 листопада прийняв рішення, яким залишив без задоволення позов Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн в результаті ліквідації ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", акціонером якого він був.

Згідно з матеріалами судової справи, Янукович-молодший в серпні 2017 року звернувся в суд з позовом до Національного банку України з вимогою відшкодувати збитки у зв'язку з виведенням з ринку ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку".