UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ оприлюднила докази координації високопосадовцями МВС дій "Беркута" під час штурму Майдану

Двоє з чотирьох підозрюваних продовжують нести службу в лавах поліції, один – в Нацгвардії.

© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua
© Тексти.org.ua

Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури на брифінгу в понеділок, 2 жовтня, оприлюднив докази провини у злочинах проти Євромайдану чотирьох підозрюваних, які під час Революції Гідності обіймали відповідальні посади у МВС.

Зокрема, журналістам показали списки телефонних контактів колишніх високопосадовців Департаменту громадської безпеки Сергія Поготова, Ігоря Бабича, Анатолія Серединського та Ігоря Гриняка за 18-19 лютого.

Начальник Департаменту спецрозслідування Сергій Горбатюк зазначив, що час штурму Майдану Поготов і Гриняк отримували вказівки від вищого керівництва МВС і передавли їх далі, зокрема, командирам підрозділів "Беркуту", повідомляє видання Тексти.org.ua.

Зокрема, 18 лютого Поготов, який обіймав посаду заступника голови Департаменту громадської безпеки МВС, перебував у постійному контакті з Гриняком і Серединським. Крім того, він отримав величезну кількість дзвінків з чергової частини ДАІ (в'їзд до Києва у цю ніч був перекритий силами Державтоінспекції). Крім того, Гриняк постійно спілкувався з керівництвом ГУ МВС у Києві, київським Управлінням громадської безпеки та Управлінням масових заходів.

Генерал Гриняк отримав 39 дзвінків від заступника міністра внутрішніх справ та понад 50 дзвінків від свого безпосереднього керівника. Вихідних дзвінків з номера Гриняка зафіксовано небагато. За даними слідства, розпорядження "Беркуту" він передавав через Бабича і Серединського. Тим не менш, командири чотирьох підрозділів "Беркута" особисто телефонували Гриняку.

Серединський, у свою чергу, постійно підтримував зв'язок з сімома командирами "Беркута", керівництвом Департаменту громадської безпеки та київської міліції.

Бабич в ту ніч зідзвонювався з командирами трьох підрозділів "Беркута".

Наступного дня ситуація змінилася неістотно: Поготов продовжував підтримувати зв'язок з "Беркутом", ДАІ та керівництвом столичної міліції, Серединський – з командирами шести, а Бабич – дев'яти підрозділів "Беркута".

Усі четверо підозрюваних також спілкувалися один з одним.

Крім даних про телефонні переговори, інформація про координацію дії "Беркута" Поготовим, Бабичем, Гриняком і Серединским підтверджується, зокрема, свідченнями деяких колишніх командирів "Беркута" та інших співробітників міліції.

На брифінгу також продемонстрували документ про призначення Гриняка командувачем зведеного підрозділу, у складі якого були також бійці "Беркута".

На даний момент троє з чотирьох підозрюваних продовжують нести службу в структурі МВС.

Гриняк очолює Управління громадської безпеки Національної гвардії, Бабич – керує Департаментом превентивної діяльності Національної поліції, а Серединський є його заступником. Поготов звільнився в МВС і працює в службі охорони НАК "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, 29 вересня співробітники ГПУ вручили повідомлення про підозру начальнику Департаменту превентивної діяльності національної поліції Ігореві Бабичу та його заступнику Анатолїєві Серединському. Підозру також вручили керівнику групи охорони Департаменту безпеки НАК "Нафтогаз України" Сергієві Поготову.

Під час Революції Гідності всі троє обіймали відповідальні посади в Департаменті громадської безпеки МВС і, за даними слідства, координували дії "Беркуту", зокрема, штурм Майдану 18 лютого 2014 року.

Печерський суд відмовився розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваним, згодом засідання про запобіжний захід для Бабича було перенесено.

2 жовтня суд обрав Поготову запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту на 60 діб.

За діючих співробітників заступилися міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.

У МВС назвали звинувачення "надуманими". Аваков аргументував свою позицію наявністю у Бабича статусу учасника АТО.

2 жовтня начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив про спроби керівництва МВС та НПУ перешкодити розслідуванню кримінальних проваджень щодо діючих співробітників, підозрюваних у злочинах проти Евромайдана, і чинити тиск на суд. Горбатюк також опублікував частину доказової бази щодо підозрюваних.

Раніше начальник Горбатюк повідомляв про те, що наразі у справах про злочини проти Єввромайдануповідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлено до суду обвинувальні акти, і є вже більше 35 вироків.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності", а також в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".