Після 1 березня Генеральна прокуратура України продовжить розслідування злочинів, скоєних проти учасників Революції Гідності, заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко на брифінгу у вівторок, 29 лютого.
Прокуратура мала передати функції слідства та матеріали кримінальних проваджень Державному бюро розслідувань, яке повинно було почати свою роботу не пізніше 1 березня. Однак ДБР досі не створено, пояснив спікер ГПУ.
"Відповідно до перехідних положень Конституції україни, прокуратура продовжує виконувати функції попереднього слідства до сформування системи досудового слідства. Таким чином, прокуратура продовжуватиме розслідування майданівських та інших кримінальних справ", – зазначив Куценко.
Він також запевнив, що як тільки ДБР буде створено, ГПУ передасть Бюро матеріали всіх кримінальних справ, а також надасть всю необхідну підтримку слідчим.
Верховна Рада прийняла закон про Державне бюро розслідувань 12 листопада.
На ДБР покладаються обов'язки з розслідування злочинів, раніше підслідних прокуратурі, а саме - злочинів, скоєних вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, і військових злочинів.
У січні головний військовий прокурор – заступник генпрокурора Анатолій Матіос повідомив про намір ГПУ звернутися до президента Петра Порошенка з проханням відтермінувати початок роботи ДБР.
Так як ДБР не зможе почати роботу вчасно – 1 березня, виникне правовий вакуум – слідчі органи, які зобов'язані передати матеріали кримінальних проваджень ДБР, втратять право здійснювати процесуальні дії, пояснив Матіос.
Подібні побоювання висловлювала раніше адвокат родичів Небесної Сотні Євгенія Закревська.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Евромайдана читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотній бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".