UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ готує нові запити в США щодо Манафорта

Генпрокуратура попросить американських колег допитати політтехнолога по справі про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів.

Генеральна прокуратура України готує нові запити до США з проханням допитати американського політтехнолога Пола Манафорта, який був радником екс-президента Віктора Януковича і чиє ім'я фігурує в "чорної бухгалтерії" Партії регіонів щодо засобів і їх використання.

"Так, звичайно, готуємо запити, будемо направляти з проханням допитів, надання документів", - розповів керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає "Радіо Свобода".

Він додав, що кримінальну справу в США за відмивання Манафортом коштів, зароблених в Україні за правління Януковича, вписується в рамки розслідувань ГПУ.

За словами Горбатюка, Україна вже направила на адресу міністерства юстиції США і Федерального бюро розслідувань кілька клопотань про надання міжнародної правової допомоги, починаючи з грудня 2014 року.

Вони стосувалися, зокрема, провадження по витрачанню в системі міністерства юстиції та ролі в цьому Манафорта: йдеться про те, що екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу, його заступнику і тодішньому головному бухгалтеру міністерства інкримінують розтрату понад млн на залучення американської юридичної фірми Skadden, яку уряд найняв у 2011 році для оцінки ходу справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Відправили запит на допит представників фірми, Пола Манафорта", - сказав Горбатюк.

Читайте також: Суд отримав докази зв'язків Манафорта з українськими та російськими олігархами

Нагадаємо, що 30 жовтня екс-голова штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.

Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема,вони обвинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом застави: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають. Полу Манафорту загрожує до 80 років позбавлення волі, якщо його вина буде доведена, його партнерові Ріку Гейтсу - до 70 років в'язниці.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

Раніше повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". У матеріалі агентства мова йде про виплати, здійснені у 2007 і 2009 роках.

21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.