UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ через суд отримала доступ до внутрішніх документів "Нового времени"

Видання чекає обшук, якщо воно не надасть необхідну інформацію.

Генеральна прокуратура окремою постановою Печерського райсуду Києва 4 лютого отримала право на доступ до внутрішніх документів редакції "Новое время" і до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адресу видання його журналіст Іван Верстюк. Відповідну судову постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо видання не надасть запитувану слідчими інформацію, його чекає обшук.

Як зазначає "Новое время", Іван Верстюк – автор низки резонансних розслідувань, в тому числі про корупцію в оборонних закупівлях. Розслідування Генпрокуратури, в рамках якого суддя Володимир Карабань виніс своє рішення, стосується статті "Діамантова дочка". У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступник прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великобританії. При цьому видання спиралося на дані розслідування, проведеного Британським кримінальним агентством.

Олександр Корнієць належить до так званих "діамантових прокурорів", високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих в липні 2015 року на великому хабарі. Його звільнили, але саму справа про корупцію Корнійця досі розглядає столичний Голосіївський райсуд Києва.

Як зазначила журналіс "Нового времени" Крістіна Бердинських, суддя Володимир Карабань той же, що з 12 листопада не може провести жодного засідання в справі про перевірку її телефону щодо надання ГПУ доступу до дзвінків з її мобільного, листування і даних про місцезнаходження журналістки і ще одного журналіста-розслідувача за півтора року.

"Суддя хворіє, то йде у відпустку, то завалений справами. Мій наступний суд призначив на 6 травня, тобто через 3 місяці. Зате у судді знаходиться час для того, щоб прийняти рішення і надати доступ ГПУ до всіх e-mail-му Івана Верстюка", - додала Бердинських.

Нагадаємо, що в серпні 2018-го той же Печерський райсуд надав Генпрокуратурі доступ до дзвінків із мобільного, листуванні і даними про місцезнаходження Христини Бердинських і головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької за півтора року.

26 вересня Апеляційний суд частково задовольнив скаргу журналістів на це рішення і повернув справу в Печерський суд. Там вона потрапила до все того ж судді Карабаня, який починаючи з 12 листопада тричі переносив його розгляд.