Міністри закордонних справ країн-членів НАТО виступили з заявою про ситуацію в Україні, в якій вони засудили застосування надзвичайної сили проти мирних демонстрантів в Україні. Текст відповідної заяви після закінчення засідання зачитав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
"Ми пильно стежимо за ситуацією в країні, ми засуджуємо використання надмірної сили проти мирних демонстрантів в Україні. Ми закликаємо всі сторони утриматися від провокацій і насильства", - заявив він.
Крім того, союзники закликали Україну, як голови в офісі ОБСЄ, повністю підкорятися її міжнародним зобов'язанням щодо свободи вираження і зборів. "Ми закликаємо уряд та опозицію почати діалог і розпочати процес реформ. Суверенна, незалежна і стабільна Україна, віддана демократії, верховенства права - ключ євроатлантичної безпеки", - підкреслюється в заяві.
Расмуссен також заявив, що Україна залишається важливим партнером НАТО. "Союзники високо цінують український внесок у міжнародну безпеку. Наше партнерство буде продовжуватися на основі цінностей демократії, прав людини і верховенства права. НАТО залишається відданим підтримки процесу реформ в Україні", - йдеться в заяві союзників.
Раніше Расмуссен звернувся до уряду України та учасникам акцій протесту з закликом до всіх сторін утриматися від застосування сили і відмовитися від насильства при будь-яких обставин. За словами політика, Північноатлантичний альянс поважає "всіх українців та ідеали української нації", а також "право громадян висловлювати свої погляди демократичним шляхом". Однак застосування сили "не є способом вирішення політичних конфліктів у демократичному суспільстві", -сказав він.
Нагадаємо, на мітинг у центрі Києва 1 грудня зібралося понад 200 тис. осіб. Мітингувальникизахопили будівлю Київської міської ради та Будинку профспілок. Кілька тисяч осіб вирушила на вулицю Банкова до будівлі адміністрації президента. При цьому мітингувальники намагалися бульдозером прорвати оточення міліції. Міліція застосувала сльозогінний газ, а також світлозвукові гранати.
У свою чергу, мітингувальники кидали в міліціонерів пляшки і камені. Під час спроб штурму адміністрації президента було травмовано 15 працівників міліції. В опозиції заявили, що учасники мирної акції протесту не штурмували Банкову і назвали те, що відбувається провокацією влади. Незабаром "Беркут" витіснила мітингувальників з Банкової, застосувавши при цьому силу.
Після провокацій "Беркут" та підрозділи внутрішніх військ напали на демонстрантів. "Беркут" почав жорстоко бити всіх, в тому числі журналістів. Постраждали близько сорока журналістів. Всього за добу (1 грудня) до столичних бригад невідкладної медичної допомоги звернулися 165 травмованих у сутичках з "Беркутом" учасників акцій протесту, які пройшли в центрі столиці. З них госпіталізовано 109 осіб. Раніше влада заявляла про 53 постраждалих демонстрантів.
До 3 грудня кількість госпіталізованих після масових заворушень правоохоронців збільшилася до 126 осіб. За медичною допомогою вже звернулися майже 200 працівників органів внутрішніх справ, четверо з них - у важкому стані. !zn
Читайте також:
В мережу потрапило відео жорстокого побиття затриманих "Беркутом" на Банковій (відео)
Після масових заворушень у Києві госпіталізовано 126 правоохоронців
Глава НАТО закликав українську владу і мітингувальників утриматися від насильства