UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гербст розповів, навіщо Путін "перепідпорядкував" Крим

Росіяни відчули ціну за захоплення півострова.

Джон Гербст вважає, що Захід повинен продовжувати поточну політику щодо Росії

Джон Гербст вважає, що Захід повинен продовжувати поточну політику щодо Росії

У Росії немає грошей на повноцінне утримання окупованого Криму, тому президент Володимир Путін і розпорядився про "приєднання" півострова до Південного федерального округу РФ, заявив колишній посол США в Україні, а зараз директор Євразійського центру ім. Діну Патрісіу "Атлантичної ради" Джон Гербст.

"Як по мені, захоплення Криму виявилося дуже дорогим для Путіна. Крім того, ейфорія в Росії, яка супроводжувала анексію півострова, ослабла, як тільки росіяни відчули ціну", – сказав Гербст у коментарі "Укрінформу".

Американський експерт не знайшов логічного пояснення, що саме Путін сподівається отримати від підпорядкування півострова Південному федеральному округу РФ.

"Він (Путін – ред.) може спробувати показати це як зміну керівництва з метою поліпшення ситуації в Криму, однак незрозуміло, як він таким чином може домогтися змін на краще", – зазначив Гербст.

Він вважає, що в нинішній ситуації Заходу потрібно просто продовжувати поточну політику по відношенню до Росії за двома ключовими напрямами.

"По-перше, невизнання суверенітету Росії в Криму і, по-друге, продовження санкцій", – резюмував Гербст.

Нагадаємо, МЗС України різко прокоментувало указ Володимира Путіна про включення Криму та Севастополя до складу Південного федерального округу РФ. Українські дипломати назвали цей указ "нікчемним" і закликали Росію "повернутися до виконання своїх міжнародних зобов'язань, припинити агресію і незаконну окупацію частини суверенної території України".