Представник України у підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявляє, що питання амністії не було узгоджене з представниками бойовиків в Мінську.
Про це вона написала у своєму Facebook, коментуючи заяву спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдика про нібито узгоджений неофіційний робочий документ про амністію.
"Про амністію. Відповідально заявляю, що ні 15.12, під час зустрічі підгруп в Мінську, ні під час попередніх дискусій на політичній (а це добре знаю від своїх дорогих колег Романа Безсмертного і Володимира Горбуліна), ні на нашій гуманітарній жоден проект закону не обговорювався і тим більше не брався", - заявила Геращенко.
Вона визнала, що групи вивчають досвід проведення амністій в інших країнах, наприклад, у Хорватії амністія тривала 12 років.
"Так, ми регулярно вислуховуємо шантаж бойовиків і їх істеричні вимоги терміново прийняти амністію (розуміють, що з їх бекграундом їм скоро і у РФ заборонять в'їзд), але жодних конкретних і предметних документів не напрацьовувалося", - зазначила Геращенко.
Вона підкреслила, що закон про амністію будуть приймати не Мінські групи, а парламент - і саме там цей закон буде обговорюватися і дискутуватися.
"Україна чітко стоїть на таких позиціях: повинен бути виконаний пункт мінських угод про звільнення заручників, яких на сьогодні у бойовиків 139! Їх катували, до них не допускають місію Червоного Хреста. А амністія повинна прийматися - як в усіх країнах, де відбувалися такі процеси - після остаточного припинення вогню, а не коли конфлікт триває, тому що це безкарність", - зазначила Геращенко.
"І має бути чіткий поділ злочинів та людей, на тих, хто не потрапляє ні під яку амністію: а це причетні до вбивств, тортур та інших злочинів проти людяності", - зазначила вона.
8 грудня прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Олефір повідомила, що українська сторона на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську наполягає на обміні полоненими до нового року.
17 листопада народний депутат України від "Блоку Петра Порошенко", уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту в Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що бойовики хочуть виторгувати амністію в обмін на звільнення заручників.
15 листопада Геращенко заявила, що в полоні у бойовиків перебувають 142 заручника.
У той же день відбувся обмін полоненими. Процедура обміну за формулою "два на два" була проведена нейтральній території в Донбасі − обмін відбувався між блокпостами в Мар'їнці та Олександрівці.
10 листопада Геращенко повідомила, що в полоні у бойовиків знаходиться 141 заручник.
29 жовтня президент Петро Порошенко заявив про звільнення 9 українців з полону в Донбасі. Станом на 6 жовтня в полоні перебували 153 українці.