UA / RU
Підтримати ZN.ua

Геращенко отримала листи від політв'язнів Сенцова і Сущенка

Україна й надалі боротиметься за звільнення бранців Кремля й утримуваних в ОРДЛО.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України у Тристоронній контактній групі по Донбасу (ТКГ) Ірина Геращенко отримала листи від незаконно утримуваних в Росії українських режисера та журналіста Олега Сенцова і Романа Сущенка. Таку інформацію Геращенко оприлюднила на своїй сторінці в Facebook.

"Сьогодні я отримала два листи. В кілька речень. Один написаний такою слабою рукою, що треба розбирати слова та літери. Дуже важливі і дорогі мені листи. Від Романа Сущенка і Олега Сенцова", - зазначає вона.

За словами Ірини Геращенко, листи від політв'язнів ій передали їх адвокати та родичі. " Мені передали їх адвокати та рідні політв‘язнів. Це особисті листи. Написані дуже сильними людьми, які вірять в Україну. За це й засуджені", - додає політик.

І наголошує на готовності України тиснути на світову спільноту задля того, щоб домогтися звільнення бранців Кремля, а також українців, які утримуються підконтрольними РФ бойовиками на тимчасово окупованій території сходу України.

Напередодні у Федеральній службі ви конання покарань (ФСВП) Росії повідомили про те, що Олег Сенцов припинив голодування. Згодом інформацію про припинення політв'язнем голодування, яке тривало з 14 травня, підтвердив радник президента РФ Михайло Федотов.

Українська сторона зажадала підтвердження цієї інформації від самого українця. Згодом уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова підтвердила її і повідомила, що припинення голодування "означає, що він знаходиться в критичному стані".

Нагадаємо, Кремлі наполегливо відмовляються задовольняти прохання сторонніх людей і родичів про помилування Сенцова, вимагаючи, щоб він написав особисто.

Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обидва провину не визнали.

Детальніше про боротьбу українського політв'язня з російським режимом і стан його здоров'я читайте в матеріалі DT.UA ""Олег Сенцов може померти в будь-яку хвилину": 102 день голодування і "неможливість" обміну".

4 червня Московський міський суд за сфабрикованим обвинуваченням засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ відхилив клопотання захисту про скасування незаконного вироку, судове засідання тривало десять хвилин.

За словами адвоката українця Марка Фейгіна, він готовий написати прохання про помилування на ім'я президента РФ Володимира Путіна, щоб домогтися звільнення з російської в'язниці.

ФСБ затримала Сущенка в Москві у жовтні 2016 року, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". Сущенка звинуватили в збиранні інформації про російське вторгнення в Україну. Під час досудового розслідування і судового розгляду справи він провину не визнав.