UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокуратура вимагатиме у Інтерполу "перезапустити" розшук Януковича

У ГПУ уточнили, що 17 липня було отримано лист з Генерального секретаріату Інтерполу з інформацією про оскарження адвокатами Януковича оголошення їх підзахисного в міжнародний розшук.

У Генеральній прокуратурі України заявляють, що мають намір боротися за повернення інформації про міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича в базу даних Інтерполу.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Генеральна прокуратура України наполягатиме на розблокування інформації щодо міжнародного розшуку Віктора Януковича", - йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі уточнили, що 17 липня було отримано лист з Генерального секретаріату Інтерполу з інформацією про оскарження адвокатами Януковича в суді в Ліоні рішення від 9 січня 2015 року про оголошення їх підзахисного в міжнародний розшук.

"Представники штаб-квартири ГПУ повідомили, що у зв'язку з скаргою Януковича В. Ф. комісія по контролю файлів Інтерполу рекомендувала Генеральному секретаріатові тимчасово, до наступної сесії 23-25 вересня цього року, заблокувати інформацію з міжнародного розшуку зазначеного особи", - додали в прес-службі.

Раніше адвокатська компанія Joseph Hage Aaronson заявила, що Інтерпол видалив сторінку розшуку колишнього президента України Віктора Януковича.

Читайте також: Держдеп США звинуватив Януковича в порушенні прав людини в Україні

Нагадаємо, з 12 січня 2015-го року Янукович знаходиться в розшуку Інтерполу за звинуваченням у незаконному заволодінні майном і розкраданнях запит України від березня 2014 року щодо винесення Януковичу підозри в зловживанні владою і масових вбивствах був відхилений як політичний).

У прес-службі Інтерполу зазначили в свою чергу, що Януковичу винесено підозра в незаконному заволодінні майном і розкраданнях, в той час як запит України ще від березня 2014 року щодо винесення Януковичу підозри в зловживанні владою і масових вбивствах був відхилений.

Більш того, як уточнюють в Інтерполі, винесення підозри не є міжнародним ордером на арешт та не зобов'язує жодну країну члена-організації заарештувати розшукуваного.