UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокуратура скерувала до суду справу високопосадовця МВС, підозрюваного у злочинах проти Майдану

За версією слідчих, він був одним з координаторів дій "беркутівців".

Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури України скерував до суду обвинувальний акт стосовно очільника Управління громадської безпеки Національної гвардії, одного з колишніх керівників Департаменту громадської безпеки МВС, підозрюваного у вчиненні злочинів за часів Революції Гідності, повідомляє прес-служба ГПУ.

Посадовця підозрюють у незаконному перешкоджанні проведенню мирних зібрань, перевищенні службових повноважень, що супроводжувалося застосуванням фізичної сили, організації умисного вбивства та спричинення тяжких тілесних ушкоджень. За версією слідчих, від таких дії підозрюваного постраждали понад 300 осіб.

Крім цього, Ігоря Гриняка підозрюють в наданні неправомірної вигоди службовій особі. Зокрема, здійсненні неодноразових неофіційних виплат бійцям спецпідрозділу "Беркут" у період січня-лютого 2014 року, у тому числі під час силового розгону активістів 18 лютого та штурму Майдану під виглядом антитерористичної операції.

Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч. 3 статті 28 і статті 340; ч. 3 статті 27, ч. 3 статті 28 та ч. 3 статті 365 (у редакції від 07.04.2011); ч. 3 статті 27, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 статті 115 (у редакції від 05.11.2009), ч. 3 статті 27, ч. 3 статті 28 і ч. 2 статті 121; ч. 3 статті 27, ч. 3 статті 28 і ч. 4 статті 369 (у редакції від 18.04.2013), ч. 1 статті 263 (в редакції від 05.07.2012), ч. 4 статті 27 і ч. 1 статті 366 (в редакції від 13.05.2014) Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування прокурори клопотали про відсторонення підозрюваного від посади у НГУ, проте у задоволенні апеляційної скарги було відмовлено. Також суд відмовився відправити підозрюваного під арешт та обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Як повідомлялося, 29 вересня співробітники ГПУ вручили повідомлення про підозру начальнику Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Ігореві Бабичу та його заступнику Анатолїєві Серединському. Підозру також вручили керівнику групи охорони Департаменту безпеки НАК "Нафтогаз України" Сергієві Поготову.

Під час Революції Гідності вони разом із генералом Гриняком обіймали відповідальні посади в Департаменті громадської безпеки МВС і, за даними слідства, координували дії "Беркуту", зокрема, штурм Майдану 18 лютого 2014 року.

Печерський суд Києва відмовився розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваним, згодом засідання про запобіжний захід для Бабича було перенесено. Згодом суд обрав Поготову запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту на 60 діб.

За діючих співробітників заступилися міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич. У МВС назвали обвинувачення "надуманими". Аваков аргументував свою позицію наявністю у Бабича статусу учасника АТО.

2 жовтня начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив про спроби керівництва МВС та НПУ перешкодити розслідуванню кримінальних проваджень щодо діючих співробітників, підозрюваних у злочинах проти Євромайдану, і чинити тиск на суд. Горбатюк також опублікував частину доказової бази щодо підозрюваних.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності", а також в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".